همشهری آنلاین: «دونالد ترامپ» بطور مستقیم اعلام کرد که به افراد نخبه برای تصدی فدرال رزرو علاقمند است و «تایلر» و «پاول» هر دو از نخبگان هستند.

FEDERAL RESERVE

مهر به نقل از بلومبرگ انگلیسی نوشت: در حال حاضر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا بر روی دو گزینه تصدی‌گری فدرال رزرو، بالاترین مسند بانکی آمریکا تمرکز کرده است؛ این در حالی است که پیش از این ۵ گزینه احتمالی معرفی شده بود.

در حال حاضر «جان تایلر» استاد اقتصاد دانشگاه «استنفورد» و «جروم پاول» عضو هیئت مدیره فدرال رزرو برای به دست گرفتن سکان هدایت بانک مرکزی آمریکا بیشتر از کاندیدای دیگر شانس ریاست فدرال رزرو را دارند.

در همین حال «جانت یلن» رئیس فعلی فدرال رزرو از شانس کمتری برای تصدی مجدد یک دوره ۴ ساله دیگر فدرال رزرو در مقایسه با ۲ کاندیدا اصلی برخوردار است.

البته «ترامپ» در مصاحبه‌ای با شبکه «فاکس بیزینس» آمریکا گفت: من «جانت یلن» را خیلی دوست دارم و در حال حاضر ۳ گزینه اصلی برای تصدی این پست در اختیار دارم و این تصمیم را به زودی خواهم گرفت. اما بیشتر کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند كه ریاست فدرال رزرو به «تایلر» یا «پاول» خواهد رسید.

در ارتباط با «تایلر» و «پاول»، «دونالد ترامپ» گفت: من به افراد نخبه علاقمند هستم و هر دو آنها هم نخبه هستند. البته مشخص نیست که کدام یک از آنها رئیس و نائب رئیس فدرال رزرو خواهند بود؛ اما در هر صورت هر دو پست، مشروط به تایید مجلس سنا آمریکا است.

کاخ سفید اعلام کرده که «دونالد ترامپ» تصمیم خود را در این رابطه تا قبل از سفرش به آسیا در ماه آینده میلادی اتخاذ خواهد کرد.

دوره تصدی‌گری «جانت یلن» در فدرال رزرو در ماه فوریه سال آینده میلادی به پایان خواهد رسید.

بر پایه این گزارش علاوه بر افراد ذکر شده نام «گری کوهن» و «کوین وارش» مشاورین اقتصادی «ترامپ» هم در میان کاندیدا احتمالی این پست حساس دیده می‌شود.

کد خبر 385860

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد‌ جهان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha