همشهری آنلاین: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اشاره به وزش باد شدید در تهران طی امروز و فردا گفت: شهروندان تا حد امکان از منازل خود بیرون نیایند.

به گزارش ايسنا، سید جلال ملکی در مورد احتمال وزش بادهای شدید در استان تهران اظهار کرد: شهروندان توجه داشته باشند در شرایطی که امکان وزش بادهای شدید وجود دارد ترجیحا از منازل خود بیرون نیایند و اگر هم این کار را انجام می‌دهند از حضور در ارتفاعات، پشت‌بام‌ها و لبه پرتگاه‌ها خودداری کنند. همچنین در صورتی که مردم قصد تردد در معابر را دارند سعی کنند که از کنار خیابان‌ها،‌ پیاده‌روها و پل‌های عابر پیاده تردد کنند.

وی با اشاره به احتمال خطر آفرینی ساختمان‌های در حال ساخت اظهار کرد: مردم به این مسئله توجه داشته باشند و سعی کنند که از تردد در کنار این ساختمان‌ها خودداری و ترجیحا از مکان ‌های مسقف تردد کنند.

ملکی همچنین گفت: اگر مردم در زمان وزش بادهای شدید یا طوفان افراد، در خیابان‌ها بودند، سعی کنند در فضای باز قرار نگیرند و به مکانی مطمئن بروند تا از برخورد اجسام سنگین با آنها جلوگیری شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به بالکن و پشت بام‌هایی که در آن وسائل نگه‌داری می‌شود گفت: بعضا دیده می‌شود که در بالکن و پشت‌بام‌های خانه‌ها وسائل زیاد و سنگینی وجود دارد و توصیه می‌شود که شهروندان ترجیحا این مکان‌ها را تمیز نگه‌دارند و از گذاشتن اجسام سنگین خودداری کنند زیرا در زمان وزش بادهای شدید ممکن است این اجسام به پایین بیفتند و مشکل ساز شوند.

کد خبر 385434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار