دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: گروه تروریستی داعش در بسیاری از نقاط جهان زیر فشار قرار گرفته و قدرت خود را از دست داده است. فیلیپین نیز از این قاعده مستثنی نیست. مقامات فیلیپین از کشته شدن دو تن از سران داعش خبر داده‌اند.

دو تن از سران داعش در فیلیپین کشته شدند

به گزارش ديوچه وله،‌ ارتش فیلیپین در جریان عملیات خود علیه ستیزه‌جویان گروه تروریستی داعش دو تن از سران مهم داعش را کشته است.

دلفین لورنزانا، وزیر دفاع فیلیپین، روز دوشنبه (۱۶ اکتبر / ۲۴ مهر) ضمن تأیید این خبر اعلام کرد که یکی از کشته‌شدگان ایسنیلون هاپیلون است.

او که رهبری شاخه داعش در فیلیپین را بر عهده داشته در جریان درگیری‌هایی در شهر ماراوی، واقع در جنوب این کشور، کشته شده است.

ایسنیلون هاپیلون که از فرماندهان گروه تروریستی ابوسیاف بوده، در سال ۲۰۱۴ میلادی با داعش "بیعت" کرده بود.

نام هاپیلون در فهرست آمریکا در مورد مهم‌ترین تروریست‌های تحت پیگرد ثبت شده بود. ایالات متحده پاداشی نقدی بالغ بر پنج میلیون دلار برای دستگیری او تعیین کرده بود. دیگر چهره‌ی بلندپایه‌ی داعش که مقامات فیلیپین خبر از کشته‌ شدن او داده‌اند، "عمرخیام مائوت" نام دارد.

درگیری‌های ارتش فیلیپین با داعش در شهر ماراوی چند ماه پیش آغاز شد.

بخش‌هایی از شهر ماراوی در فیلیپین پس از تسلط ستیزه‌جویان داعش شاهد درگیری‌هایی میان آنان و ارتش فیلیپین بوده است.

وزیر دفاع فیلیپین تصریح کرده که این درگیری‌ها به زودی پایان خواهد یافت و ارتش این کشور کنترل اوضاع را کاملا در دست خواهد گرفت.

در پی درگیری‌های میان داعش و ارتش فیلیپین در ماراوی در ماه‌های گذشته بیش از یکهزار نفر کشته شده و بیش از نیم میلیون نفر برای نجات جان خود ناگزیر به ترک این شهر شده‌اند.

کد خبر 385307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی