همشهری آنلاین: مدیر عامل نمایشگاه شهر آفتاب با بیان این که، با تمام توان آماده برگزای نمایشگاه چاپ و بسته بندی هستیم، گفت: انگیزه ما از برگزاری نمایشگاه چاپ و بسته بندی در شهر آفتاب، برندسازی و حضور شرکت های خارجی برای انتقال تجهیزات و فناوری های مختلف به کشور است.

شهر آفتاب

به گزارش همشهري‌انلاين، سید محمد سیدی افزود: شهر آفتاب به همین دلیل نمایشگاه چاپ و بسته بندی را با همکاری نمایشگاه دوسلدورف و برندهای مطرح برگزار خواهد شد.

وی گفت: در حال حاضر ایران بعد از کشورهای آلمان، آمریکا، چین، هند، کنیا، روسیه و اندونزی به ‌عنوان هشتمین کشور در دنیا، نمایشگاه صنعت چاپ و بسته بندی برگزار می کند و می تواند به عنوان هاب منطقه ای نیز عمل کند.

سید تاکید کرد: کشور ایران به دلیل اینکه اقتصادش پویا، قوی و امن است، می تواند به‌ عنوان یک هاب منطقه‌ای در برگزار نمایشگاههای مختلف نیز تعریف شود.

وی گفت: نمایشگاه شهر آفتاب تمام تلاش و دغدغه‌اش کمک به فعالان بخش اقتصادی کشور است و به همین خاطر این نمایشگاه از زیرساخت‌ها و استانداردهای خوبی برخوردار است و باید به آن به ‌عنوان سرمایه ملی نگاه کنند.

سیدی با اشاره به این که، نقش نمایشگاهها در اقتصاد کلان کشورها از اهمیت زیادی برخوردار است افزود: آمارهای موجود نشان می دهد کشورهایی که به صورت مستمر اقدام به برگزاری نمایشگاههای مختلف می کنند در اقتصاد خود موفق تر هستند.
مدیر عامل نمایشگاه شهر آفتاب گفت: در عرف بین الملل به طور میانگین ۱۱ بار حضور شرکت ها در نمایشگاهها ضروری است تا خروجی مطلوب برای شرکت کنندگان داشته باشد.

وی با اشاره به این که، هر نمایشگاه حداقل سه رکن دارد، افزود: برگزار کننده، بازدید کننده و غرفه دار سه رکن اصلی برگزاری هر نمایشگاهی محسوب می شود که اگر تعامل بین این سه وجود نداشته باشد، می‌شود وضع موجودی که ما در حال حاضر در صنعت نمایشگاهی کشور داریم.

وی گفت: یکی از استراتژی‌های جدی نمایشگاه شهر آفتاب این است که ما این سه رکن را به‌ طور پر رنگ ببینیم و به آن بپردازیم و اگر اتفاقات خوب برای این سه رکن نیفتد، ما در سرگردانی به سر خواهیم برد.

سیدی با بیان این که، تبلیغات نمایشگاهی نیز باید تعریف خاص خودش را داشته باشد، افزود: مثلاً در نمایشگاهی برگزار کنندگان به دنبال بازدیدکنندگان عادی نیستند و برایشان افراد متخصص مهم است.

وی با اشاره به این که، نمایشگاه شهر آفتاب برای تغییر در صنعت نمایشگاهی کشور ۱۶ استراتژی طراحی کرده است، گفت: نمایشگاه شهر آفتاب بین‌المللی است و وظیفه دارد در تمام دنیا نقش و حضور داشته باشد که این حضور می بایست با همکاری و حفظ سیاست ‌های اتحادیه ‌ها و مؤسسات و شرکت های مرتبط و متخصص انجام پذیرد.

وی در خصوص نقش دولت در برگزاری نمایشگاهها نیز افزود: سازمان توسعه تجارت به‌ عنوان متولی دولتی بر چگونگی برگزاری نمایشگاهها نظارت دارد و به‌ عنوان ‌مثال یکی از نظارت‌ هایش بر استاندارد بودن سایت و تقویم برگزاری است که نمایشگاه شهر آفتاب هم تقویم کاملاً مورد تائید و مورد وثوق سازمان توسعه تجارت را دارد.

مدیر عامل نمایشگاه شهر آفتاب گفت: متاسفانه نمایشگاه شهر آفتاب در بحث نمایشگاه چاپ و بسته بندی مواجه است با برخی رفتارهای غیراخلاقی که در آن منافع ملی در نظر گرفته نمی شود.

وی با اشاره به این که، نمایشگاه شهر آفتاب به ‌عنوان یک سرمایه ملی در کشور و جهان مطرح است و اشکالی ندارد که با آن رقابت کنند، افزود: در حال حاضر نمایشگاه شهر تهران و شهر آفتاب به همدیگر هم ‌افزایی می‌کنند و ارتباطات خوبی با یکدیگر داریم و نباید به تخریب آن پرداخت.

مدیر عامل نمایشگاه شهر آفتاب افزود: در موضوع اقتصاد مقاومتی یکی از بحث‌های اساسی و جدی آن بحث انتقال فنّاوری با هدف ارتقاء کشور و ارتقاء صادرات غیرنفتی است که یکی از ابزارهای آن برگزار نمایشگاههای مختلف است.

وی با اشاره به این که، مسئولان نمایشگاه شهر آفتاب مسیر انتقال تکنولوژی به کشور را در برگزاری نمایشگاهها دنبال می کنند گفت: نمایشگاه شهر آفتاب متعلق به شهرداری است و شهرداری نیز خود را کاملاً همسو با دولت می‌ داند.

نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و فرآوری توسط شرکت برساز رویداد پارس و با مشارکت نمایشگاه دوسلدورف آلمان از 20 الی 23 مهر ماه در نمایشگاه شهرآفتاب برگزار می شود.

کد خبر 384435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار