همشهری آنلاین: ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی در دیدار با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه، ادعاهای ضدایرانی رد شده خود را تکرار کرد که با بی‌توجهی مقام‌های روسی برای اظهارنظر در این زمینه مواجه شد.

 تکرار ادعاهای ضدایرانی پادشاه عربستان سعودی و بی توجهی روسیه

به گزارش ایرنا، در این دیدار که در کاخ کرملین برگزار شد ملک سلمان با طرح «ادعای دخالت های بی ثبات کننده ایران در منطقه»، گفت: تهران باید به این اقدامات خود پایان دهد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری ایتارتاس به نقل از ادعاهای شاه عربستان در مذاکره با ولاديمير پوتين رییس جمهوری روسیه نوشت: ضرورت دستیابی به ثبات منطقه ای، می طلبد که ایران از مداخله در امور داخلی یمن چشم پوشی کند.

ملک سلمان در ادامه ادعاهای ضدایرانی خود اظهار کرد: تهران باید از تلاش برای بی ثبات کردن منطقه خاورمیانه صرفنظر کند.

ایتارتاس در پایان نوشته است: پادشاه عربستان همچنین بر اهمیت حل و فصل بحران سیاسی یمن برپایه ابتکارهای کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد.

این ادعاها در جریان مذاکره با بی توجهی مقام های روسی مواجه شد و فقط در رسانه ها بازتاب یافت.

عربستان و ائتلاف وابسته چند کشور عربی ماه ها است مردم یمن را زیر شدیدترین بمباران ها با هزاران کشته و زخمی قرار داده اند که ویرانی و قحطی گسترده در پی داشته است.

سلمان پادشاه عربستان سعودی که از روز چهارشنبه برای انجام دیدار رسمی در مسکو بسر می برد و وی تا روز یکشنبه در پایتخت روسیه خواهد بود.

کد خبر 384294

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار روسیه‌ و قفقاز

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha