همشهری آنلاین: وزیر نفت روسیه ضمن اعلام آمادگی برای تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت گفت: هر توافقی، به ویژه توافق با هدف توازن بازار، باید زمانی پایان یابد.

Alexander Novak

مهر به نقل از بلومبرگ انگلیسی نوشت: روسیه اعلام کرد که برای تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت فراتر از سه ماه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی آمادگی دارد، اما تعهد این کشور به این توافق نامحدود نیست.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، اعلام کرد که برای بحث درباره جزئیات خاص تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت، اکنون زود است.

به گفته وی، تولیدکنندگان نفت عضو و غیرعضو اوپک باید به توافق جهانی کاهش تولید پایبند باشند و همچنین تضمین کنند که پس از پایان این توافق، فرآیند خروج به شکلی روان انجام شود.

وزیر انرژی روسیه دیروز پس از نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت اوپک و غیراوپک در وین، گفت: هر توافقی، به ویژه توافق با هدف توازن بازار، باید زمانی پایان یابد.

به گفته نواک، سه ماه دوم و سوم سال ۲۰۱۸ میلادی که تقاضای بالاتر نفت می‌تواند عرضه اضافی را جذب کند، زمان مناسبی برای آغاز فرآیند پایان دادن به توافق جهانی کاهش تولید نفت است.

وی گفت: هرگاه بازار به توازن برسد و سطح بالای ذخیره‌سازی‌های نفت خام که سبب افت قیمت‌ها شده است، از میان برود، تولیدکنندگان نفت عضو و غیرعضو اوپک می‌توانند مذاکره برای خروج آهسته از توافق جهانی کاهش تولید را آغاز کنند.

نواک همچنین اعلام کرد وزارت انرژی روسیه پیش‌بینی می‌کند تا پایان سال جاری میلادی، قیمت نفت در بازه ۵۰ تا ۶۰ دلار باشد که قیمتی مطلوب برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان این کالاست.

کد خبر 383220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار