همشهری‌آنلاین: سید حسن نصرالل، دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت که اوایل بحران سوریه به ایران سفر کرده و با (آیت‌الله) سید علی خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران دیدار کرده است.

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره این دیدار افزود: در آن زمان همگان می‌گفتند که نظام بعد از دو یا سه ماه سقوط خواهد کرد. ما دیدگاهمان را درباره طرح خصمانه برای ایشان روشن کردیم و گفتیم: "ما اگر در دمشق نجنگیم در الهرمل، بعلبک، ضاحیه، الغازیه، البقاع غربی و جنوبی خواهیم جنگید." رهبر انقلاب اسلامی ایران نیز در تایید حرف‌های من فرمودند، "نه فقط در این مناطق بلکه در کرمان، خوزستان و تهران نیز باید با آن بجنگیم. این جبهه چند محور دارد: محور ایران، لبنان و سوریه. باید تلاش کنیم فرمانده این محور یعنی بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه پیروز شود و پیروز نیز خواهد شد."

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: ما از همان آغاز به برادران عراقی‌مان هشدار دادیم که اگر با داعش نجنگید و آن بر دیرالزور سیطره یابد هدف بعدی‌اش عراق خواهد بود. پیش‌بینی‌های ما درست بود و داعش بر دو سوم عراق سیطره یافت و به ۲۰ کیلومتری کربلا و ۴۰ کیلومتری بغداد و ۲۰۰ متری بارگاه امام حسن عسگری (ع) در سامرا رسید. اگر ما از مبارزه دست می‌کشیدیم چه بلایی بر سر لبنان می‌آمد و اگر مردم عراق از استجابت فتوای مرجعیت دست می‌کشیدند چه بر سر عراق می‌آمد؟

او افزود: این جنگ مبارک است. ما برای ادای وظایف خود به سوریه رفتیم و الا چه چیزی یک جوان را به حلب یا دیرالزور می‌کشاند. برخی در لبنان از کار ما راضی نیستند خودتان را اذیت نکنید. شکست خورده احتمالا کمی صدایش را بلند می‌کند.

سید حسن نصرالله 
تاکید کرد: ما به خوبی در کار خود در این جنگ (در سوریه) واقفیم و شهدا، زخمی‌ها، اسیران و مردم‌ ما معادلات را تغییر می‌دهند و تاریخ منطقه را می‌سازند نه تاریخ لبنان را.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار، سید حسن نصرالله در سخنرانی در جمع مبلغان دینی و مداحان در آستانه ماه محرم تصریح کرد: ما در جنگ سوریه پیروز شدیم و آنچه باقی مانده درگیری‌های پراکنده است.

او خاطرنشان کرد: طرح طرف مقابل شکست خورده و آنها می‌خواهند برای به دست آوردن برخی دستاوردها مذاکره کنند. روند طرح طرف مقابل شکست خورد و مسیر طرح ما که به خاطر آن بسیار اذیت شدیم رو به پیروزی است و نتایج بزرگش معادلات را به نفع ملت تغییر می‌دهد.

سید حسن نصرالله گفت: جنگ با داعش و جبهه النصره بزرگ‌ترین محنتی بود که از سال ۲۰۱۰ با آن مواجه بوده‌ایم و خطرناک‌تر از جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ بود. از سال ۲۰۱۱ ما اطمینان داشتیم که آنچه اتفاق می‌افتد فتنه بزرگی است و یک طرح آمریکایی-اسرائیلی-قطری-عربستانی وجود دارد که هدف آن از بین بردن مقاومت و مساله فلسطین است.

سید حسن نصرالله بر اهمیت احیای عاشورا به عنوان یک مناسبت "انقلابی" و لزوم حضور در مجالس با رعایت ضوابط تأکید کرد.

کد خبر 381853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار