شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: معاون رئیس جمهور در امور زنان در دومین جشنواره فیلم سلامت با مراجعه به غرفه انجمن اهدای عضو ایرانیان، کارت اهدای عضو دریافت کرد.

ابتکار کارت اهدای عضو گرفت

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در زمینه اهدای عضو از سوی مردم و دولت گفت: آموزش و اطلاع‌رسانی درباره فرهنگ اهدای عضو بحث بسیار مهمی است؛ چرا که شاید بسیاری از مردم واقعا ندانند که اهدای عضو چقدر اهمیت و ارزش داشته و می‌تواند جان چندین نفر را از مرگ نجات دهد.

وی افزود: ما باید برای اطلاع‌رسانی این فرهنگ بیش از پیش تلاش کنیم و قطعا دولت هم از این مساله حمایت می‌کند، اما فرهنگ‌سازی در اهدای عضو امری است که هر کسی بر حسب توانش باید برای آن تلاش کند تا بیش از این شاهد مرگ انسان‌هایی که با گرفتن عضو می‌توانند به زندگی بازگردند، نباشیم.

ابتکار با تاکید بر این که زندگی خیلی باارزش است، اما هر فرد با گرفتن کارت اهدای عضو می‌تواند برای پس از مرگش تصمیم‌گیری کند، گفت: من به مردم توصیه می‌کنم که برای دریافت کارت اهدای عضو اقدام کنند تا اگر خدایی نکرده دچار مرگ مغزی شدند با اهدای اعضای بدن‌شان بتوانند جان بیماران نیازمند عضو پیوندی را از مرگ نجات دهند.

ابتکار در پایان با اشاره به پیشرفت علم پزشکی که انجام موفقیت‌آمیز پیوند اعضا در کشور را به دنبال داشته، اظهار امیدواری کرد که مردم از این اقدام انسان دوستانه استقبال کنند و کارت اهدای عضو دریافت کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی انجمن اهدای عضو ایرانیان، معاون رییس جمهور در امور زنان در نهایت با مراجعه به غرفه انجمن اهدای عضو ایرانیان کارت اهدای عضو خود را دریافت کرد.

گفتنی است که غرفه انجمن اهدای عضو ایرانیان از یکم تا پنجم شهریور در دومین جشنواره فیلم سلامت واقع در پردیس چارسو برپا بوده و متقاضیان کارت اهدای عضو می‌توانند با مراجعه به این غرفه کارت خود را دریافت کنند.

کد خبر 380282

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha