همشهری آنلاین: طلا در معاملات سه‌شنبه ۲۴ مردادماه بازار جهانی تحت تاثیر کاهش تنش‌ها میان آمریکا و کره شمالی که ریسک‌‌پذیری سرمایه‌گذاران را تقویت داد، با کاهش قیمت روبرو شد.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۱۲۷۵.۷۹ دلار رسید.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۷ درصد کاهش یافت و در ۱۲۸۱.۴۰ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته با ۳.۷۰ دلار کاهش، در ۱۲۹۰.۴۰ دلار بسته شده بود.

رهبر کره شمالی گزارشی از ارتش خود درباره طرح حمله گوام دریافت و اعلام کرد وی پیش از این که تصمیمی بگیرد، اقدامات آمریکا را تحت نظر خواهد داشت.

به گفته بارناباس گان، تحلیلگر بانک OCBC سنگاپور، تعجبی ندارد که طلا در معاملات سه‌شنبه اندکی کاهش پیدا کرده است.

کاهش نگرانی‌ها نسبت به احتمال وقوع حمله از سوی کره شمالی، کمک کرده ریسک‌پذیری به میان سرمایه‌گذاران بازگردد.

بر اساس گزارش رویترز، ورود سرمایه به سوی دارایی‌های مطمئن شامل ین ژاپن و طلا به دلیل بهبود ریسک‌پذیری در بازار کاهش یافته است. بازارهای سهام آسیا سه‌شنبه صعود کرده و دلار آمریکا افزایش یافت.

تنش‌های ژئوپلتیکی از تقاضا برای دارایی مطمئن مانند طلا و ین ژاپن حمایت می‌کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری یک درصد کاهش یافت و به ۱۶.۸۵ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۹۶۰.۱۵ دلار رسید و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری، ۰.۱ درصد کاهش یافت و در ۸۹۴.۲۲ دلار ایستاد.

کد خبر 379310

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار