مجموع نظرات: ۰
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: نادر سلیمانی بازیگر طنز تلویزیون و سینما با حضور در برنامه دورهمی بیان کرد: بازیگری در وجود فرد باید باشد، گاهی برخی از افراد برای بازی در نقش اول پول می‌دهند.

سریال

به گزارش ایسنا، این بازیگر با اشاره به شروع فعالیت خود در عرصه بازیگری گفت: من از بچگی پر جنب وجوش بودم و کودک درونم فعال است‌. من در آبادان به دنیا آمدم و دو سال بعد از جنگ  با خانواده به شیراز رفتیم و در آن جا دیپلم گرفتم و بعد برای تحصیل در دانشگاه به تهران آمدم. آخرین روزهای دانشگاه مهران مدیری با خانم گلرخ حقیقی که زن سعید آقاخانی هست به دیدن نمایشی آمدند که من با آقای نصرالله رادش در آن بازی می کردیم‌. مهران مدیری بعد از اینکه نمایش ما را دید من و آقای رادش را برای کاری انتخاب کرد.

او افزود: من، نصرالله رادش، مرحوم داوود اسدی، فاطمه هاشمی، سعید آقاخانی و مهران مدیری در یک کبابی قرار گذاشتیم و قرارداد کار «ساعت خوش» را بستیم. البته اولین کار من با مهران مدیری «پرواز ۵۷» بود.

سلیمانی با اشاره به کناره گیری خود از فعالیت بازیگری در سال های گذشته گفت: من به دلیل مشکل قلبی حدود ۲ یا ۳ سال پیش از  کار بازیگری کناره گرفتم و مدتی در بیمارستان بستری بودم. از بازی خسته شده بودم و نیاز به استراحت داشتم. البته از بازیگری خسته نشده بودم بلکه   نیاز به رسیدگی در زندگی ام داشتم‌.

این بازیگر با اشاره به تحصیلات خود در دانشگاه و شروع کار جدید خوداظهار کرد : در دانشگاه کارگردانی خواندم و اگر خدا بخواهد در حال نوشتن و کارگردانی یک فیلم سینمایی در بخش کودک هستم که در واقع بیشتر یک کار عروسکی است. به نظرم در کار کودک می‌ توان حرف‌ها را بهتر زد.

او با اشاره به برنامه «ساعت خوش» ادامه داد: زمانی که ما برنامه ساعت خوش را کار می‌کردیم همدل و رفیق بودیم و هیچ وقت آن تجربه را تکرار نکردم‌. ما از جان و دل کار می‌کردیم و نسبت به هم اعتراض کینه‌ای نداشتیم؛ البته کار جدیدی هم که در حال کارگردانی آن هستم یادآور برنامه «ساعت خوش» برای من است به دلیل اینکه با بچه‌ها هم دل هستم.

سلیمانی با بیان اینکه نقش خود در سریال «ستایش» را دوست دارد، گفت من در سریال ستایش نقش یک هندوانه فروش را داشتم و نقشم را دوست دارم به دلیل اینکه شبیه من بود. من  نمی توانم حرف زور را بپذیرم و و من دوست دارم به کسانی که ظلم می شود کمک کنم. البته نقش هایی که با مهران مدیری کار کردم  هم دوست دارم. اما نقشم در سریال قهوه تلخ به دلیل همزمانی با کارهای دیگرم بسیار کوتاه بود.

او با اشاره به مهران مدیری ادامه داد: مدیری راهنمای بسیار خوبی است تا به امروز نشان داده که می‌تواند تمام بازیگران را به خوبی راهنمایی کند. آرامشی که در کار اوست در هیچ کار دیگری وجود ندارد او می‌داند که با هر یک از بازیگران چگونه رفتار کند و به همین دلیل همه بازیگران دوست دارند که با او همکاری داشته باشد. او در زمان کار داد نمی‌زند و به نظر من کارگردانی که داد بزند سواد و توانایی کار را ندارد.

این بازیگر تلویزیون با اشاره به اولین دستمزد خود از حرفه بازیگری بیان کرد: اولین دستمزد من ۲۰ هزار تومان بود. من در پرواز ۵۷ که مهران مدیری کارگردان بود بازی می‌کردم که همان زمان پدرم فوت شد و به پول احتیاج داشتم. به مهران مدیری گفتم که من به پول نیاز دارم و او پیش ریاحی یکی از عوامل رفت تا دستمزد من را بگیرد اما نتوانست. بازیگران در آن زمان واقعا زحمت کشیدند اما حقشان را آنطور که باید، ندادند. هیچ بازیگر خود را برای پول خراب نمی‌کند اما دلمان  پر از درد است.

او افزود: بازیگران با رغبت کار می‌کنند اما همیشه می‌نالند تعداد بازیگرانی که پولدار هستند انگشت شمار است.

نادر سلیمانی با اشاره به روابط در حرفه بازیگری گفت: روابط وحشتناک است روابط به این شکل است که عوامل یک برنامه دوستان خود را برای بازی وارد کار می کنند. مدتی به چهره توجه بسیاری شد اماامروزه کمرنگ تر شده است باید بدانیم که بازیگری در وجود من است. بازیگری باید در وجود فرد باشد اما گاهی  بازیگر پول می‌دهد تا نقش اول را بازی کند. در یک فیلمی نقش اول را داشتم اما در پوستر اسم من نبود اما بازیگری که نقش کوتاه داشت اسمش بود. چرا بازیگرانی که  زحمت کشیدند باید گوشه نشین شوند.

او اضافه کرد: من همیشه امیدم به خداست و خدا هم زندگی آرامی به من داده است و در زندگی  آسایش دارم و قانع هستم.  در تصمیم گیری من فردی  تاثیر ندارد اما اگر  متقاعد شوم می پذیرم.

سلیمانی با اشاره به درگذشت عارف لرستانی بیان کرد: فاجعه آمیزترین. اتفاق درگذشت عارف لرستانی بود. چه کسی می‌داند که در دل ما بازیگران چه می‌گذرد. سختی‌ ما از جفاهایی است که ما شده است‌. این تربیت را باید پیدا کنیم تا با امید به زندگی نگاه کنیم‌.

او در پایان با اعلام اینکه امسال نمایشگاه عکسی برپا خواهد کرد یکی از بهترین عکس های خود که در یونیسف مقام آورده را به موزه دورهمی اهدا کرد.

کد خبر 378991

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار