همشهری آنلاین: رییس اداره محیط زیست شهرستان ملارد با اشاره شکایت‌های زیست‌محیطی ساکنان این شهرستان گفت: بیشتر شکایت‌های مردمی درملارد در زمینه آلودگی هوا است.

آلودگی هوا، موضوع بیش‌ترین شکایت‌های ساکنان ملارد

به گزارش ايسناف یعقوب مریدزاده افزود: شکایت‌های مردمی که به اداره محیط زیست ملارد می‌رسد بیش‌تر در زمینه آلودگی هوا، پسماندسوزی زمین‌های کشاورزی و جمع شدن کودهای کشاورزی در یک نقطه است که در اسرع وقت کارشناس اداره محیط زیست را به محل مورد شکایت می‌فرستیم و تا مرحله رفع آلایندگی پیگیری می‌کنیم.

رییس اداره محیط زیست ملارد با اشاره به این که از ابتدای سال ۹۶ تا پایان تیر ماه ۳۴۵ مورد پایش واحدهای صنفی، صنعتی و خدماتی انجام شده است، اظهار کرد: از این تعداد برای ۲۷ واحد اخطاریه صادر و یک واحد نیز پلمب شد.

وی با بیان این که یک واحد به دلیل رفع آلایندگی فک پلمب شد، تصریح کرد: به واحدهای آلاینده حداکثر دو ماه فرصت رفع آلایندگی می‌دهیم و چنانچه پس از اخطاریه دوم رفع آلایندگی نکنند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

مریدزاده در پایان گفت: واحدهای صنفی در سطح شهرستان ملارد پراکنده و تعداد زیادی از آن‌ها فاقد مجوز هستند. اداره محیط زیست در پایش‌ها این واحدهای فاقد مجوز را شناسایی می‌کند و از صنف مربوطه یا وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌خواهد که برای ساماندهی این واحدها اقداماتی انجام دهند.

کد خبر 378979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =