دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: عنوان "حیوان اول آمریکا" که از یک زندگی تجملی و دسترسی چندین ساعته به شخص رئیس‌جمهور برخوردار است، در حال حاضر در کاخ سفید خالی بوده و انتخاب نشده است.

یکی از دلایل این مساله این است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در حال حاضر به دنبال جلب توجه به یک موجود پشمالو در حاشیه فعالیت‌هایش نیست.

استفانی گریشام، سخنگوی ملانیا ترامپ، بانوی اول کاخ سفید در بیانیه‌ای درباره این‌که آیا خانواده ترامپ به دنبال اضافه شدن یک موجود چهارپا به کاخ سفید هستند، گفت: خانواده اول آمریکا در حال حاضر همچنان مشغول جا افتادن در محل سکونتشان هستند، بنابراین هنوز برنامه‌ای برای آن ندارند.

به گزارش ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس،اگر ترامپ تصمیم بگیرد که یک رئيس‌جمهور بدون حیوان خانگی باشد دست به شکستن یک سنت بسیار دیرینه در میان روسای جمهور آمریکا زده است.

پیش از این به عنوان مثال فرانکلین دلانو روزولت، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا یک سگ محبوب از نژاد تری‌یر به نام "فالا" داشت.

در عین حال جورج اچ‌.‌دبلیو. بوش نیز سگ مشهوری از نژاد اسپرینگر اسپانیل انگلیسی به نام "میلی" داشت.

زمانی که خانواده باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق نیز اعلام کردند یک سگ پرتغالی به نام "بو" به خانواده آنها پیوسته است این تبدیل به یک خبر جنجالی شد.

جنیفر پیکنز، یک کارشناس اجتماعی کاخ سفید و نویسنده کتابی به نام "حیوانات خانگی در کاخ سفید" می‌گوید در ریاست جمهوری دوران مدرن آمریکا تقریبا همه رئیس‌جمهورها حیوان خانگی داشتند. با این حال لزوما همه آنها در ابتدای دولتشان حیوان خانگی نداشته‌اند.

در عین حال در عرصه سیاست مدرن، حیوانات خانگی نیز قرابت زیادی با قدرت داشتند.

داگ وید، یک کارمند سابق دولت جورج اچ‌.‌دبلیو. بوش که کتاب‌هایی درباره فرزندان رئیس‌جمهورهای آمریکا نوشته است، گفت: حیوانات خانگی گاهی اوقات می‌توانند برای سیاست نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

او خاطره‌ای را ذکر کرد که در آن خانواده جورج اچ‌.‌دبلیو. بوش، توله سگ‌های "میلی" را با دقت کنار هم منظم کرده بودند تا مهمان‌ها بتوانند همه این توله‌های کوچک را ببینند و این مثل یک مراسم ضیافت شام دولتی محاسبه شده بود.

او افزود: باربارا بوش که در آن زمان بانوی اول آمریکا بود، اولین کسی است که از حیوان خانگی به عنوان ابزاری برای اقدام‌هاي سیاسی استفاده کرد.

او کتابی درباره "میلی" نوشت که در پاییز سال ۱۹۹۰ تبدیل به پرفروش‌ترین کتاب آمریکا شد.

در عین حال هیلاری کلینتون نیز به تبعیت از اقدام باربارا بوش در سال ۱۹۹۸ یک کتاب درباره دو حیوان خانگی خانواده کلینتون که یک سگ به نام "بادی" و یک گربه به نام "ساکس" بودند، نوشت.

باراک اوباما نیز زمانی که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ پیروزی‌اش را اعلام کرد به دخترانش گفت: شما قرار است صاحب یک سگ جدید شوید که پیش ما در کاخ سفید می‌آید. چند ماه بعد از آن این سگ به نام "بو" به عنوان هدیه‌ای از سوی سناتور تد کندی به خانواده آنها پیوست و تبدیل به یک نام ثابت در این خانواده و یک چهره حاضر در برنامه‌های صبحگاهی تلویزیون و ویدئوهای مربوط به برخی مراسم‌های کاخ سفید شد.

پیکنز گفت، هنوز نمی‌داند آیا ترامپ به این‌که یک سگ داشته باشد فکر می‌کند یا خیر اما گفت: از نظر من آنها می‌توانند ابزارهایی موثر برای ارتباط با مردم آمریکا باشند و این حیوانات خانگی می‌توانند به جنبه انسانی بخشیدن به ریاست جمهوری کمک کنند.

کد خبر 377172

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha