همشهری آنلاین: تارنمای پولیتیکو نوشت: در پی مصاحبه با تعدادی از مشاوران و مقامات کاخ سفید به این نتیجه رسیده است در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ماجرای رسوایی اخیر پسرش را از تلویزیون نگاه می‌کند و عصبانی است، مشاوران کاخ سفید نیز در سردرگمی به سر می‌برند.

 پولیتیکو: ماجرای پسر ترامپ مقامات کاخ سفید را مستاصل کرده است

به گزارش ایرنا، پولیتیکو افزود: کاخ سفید قبلا جنجال هایی را که در ارتباط با روسیه ایجاد می شد، کم اهمیت جلوه می داد اما این بار تبعات دیدار پسر ترامپ با یک وکیل روس را ناچیز ندانسته است.

مشاوران کاخ سفید از اینکه توانایی محدودی در کاهش زیان های جنجال اخیر دارند، مستاصل مانده اند.

پولیتیکو اضافه کرد: یک مشاور ترامپ گفت که کاخ سفید 'اساسا مستاصل' مانده است. این شخص که نامش فاش نشده به پولیتیکو گفت که وی روز سه شنبه با افرادی در کاخ سفید صحبت کرده است و 'هیچ کدام از آنها اطلاعی از دیدارهای دونالد ترامپ جونیور نداشتند.'به گفته این شخص، بسیاری از مشاوران کاخ سفید پیش از این اخبار و جنجال های مربوط با روسیه را 'توطئه های چرند' می خواندند اما به جنجال اخیر اینگونه نگاه نمی کنند.

به نوشته این رسانه آمریکایی، ترامپ تا چند روز درباره این قضیه سکوت کرد تا اینکه روز سه شنبه 'سارا هاکبی سندرز' معاون سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید در بیانیه کوتاهی از زبان ترامپ گفت: پسرم شخص باکمالاتی است و شفافیت او را می ستایم.

ترامپ همچنین از هوادارانش درتوئیتر خواست تا مصاحبه پسرش با شبکه فاکس نیوز را نگاه کنند.

به گزارش پولیتیکو، این روزها دونالد ترامپ برنامه فشرده ای ندارد و اقدامات خاصی انجام نداده است. یک مقام کاخ سفید گفت که ترامپ در این ایام اخبار را از تلویزیون پیگیری می کند و بابت مسائل اخیر عصبانی است. یک مقام دیگر کاخ سفید هم، اقدام دونالد ترامپ جونیور برای انتشار ایمیل های مرتبط با دیدار وی با وکیل روسی را ساده لوحانه خواند.

این مقام که نام اوهم اعلام نشده است، به پولیتیکو گفت: خبر مربوط به روسیه بدتر و بدتر خواهد شد و از این به بعد دیگر نمی توان گفت این 'خبر جعلی' است. اشاره وی به صحبت های ترامپ است که رسانه های مخالف را جعلی و عامل انتشار خبرهای جعلی می نامد.

این در حالی است که تنش هایی در کاخ سفید وجود دارد. تیم رسانه ای مایک پنس معاون ترامپ بیانیه ای منتشر کرد که به نظر می رسد هدف آن بوده تا پنس را از رئیس رئیس جمهوری دور نگه دارد.

در این بیانیه آمده است که پنس 'بر خبرهای مربوط به انتخاباتی مخصوصا خبرهایی که به قبل از پیوستن وی به مبارزات انتخاباتی ترامپ مربوط می شود، متمرکز نیست.'

به نوشته پولیتیکو، مشاوران کاخ سفید از این جمله برآشفته اند زیرا آن را اعتراف به ارتکاب اشتباه در تیم انتخاباتی ترامپ می دانند. افرادی مانند 'آنتونی اسکاراموچی' و 'برایان لانزا' که جزو حامیان سرسخت ریاست جمهوری هستند به دفاع از ترامپ ها برخواسته اند. اسکاراموچی به پولیتیکو گفت: صد در صد یقین دارم که او (ترامپ جونیور) کار اشتباهی نکرده است.

'کلیان کانوی' از مشاوران کاخ سفید ابتدا از ترامپ جونیور حمایت کرد. اما از زمانی که این ماجرا افشا شده، کاخ سفید جلسات مطبوعاتی مقابل دوربین ها نداشته است بلکه در عوض هاکبی سندرز را به جلسه خصوصی با خبرنگاران و دور از نگاه دوربین رسانه ها فرستاد.

برخی می گویند اینکه دفتر مطبوعاتی کاخ سفید با تاخیر به رسوایی اخیر پاسخ داده به این دلیل است که آنها می ترسند درگیر پرونده روسیه شوند.

پولیتیکو تصریح کرد: فقدان پاسخی از جانب کاخ سفید روحیه کارکنان مخصوصا کسانی را که نگران لوایح بهداشت و درمان و مالیات هستند، تضعیف کرده است.یکی از این افراد گفت: تا کی می توان فرض کرد که مردم آمریکا به مساله روسیه اهمیتی نمی دهند؟

همچنین بعضی از مشاوران کاخ سفید به دنبال آن هستند تا بدانند چه کسی خبر دیدار ترامپ جونیور با وکیل روس را منتشر کرده است. این احساس وجود دارد که کسی که جزئیات آن دیدار را درز داده در داخل کاخ سفید است.

به گزارش ایرنا، روزنامه نیویورک تایمز چند روز پیش گزارش داد سال گذشته دو روز پس از آنکه جمهوری خواهان دونالد ترامپ را به عنوان نامزد نهایی حزب خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی کردند، 'دونالد ترامپ جونیور' پسر ارشد ترامپ با یک وکیل روس دیدار کرده و انتظار داشت درباره رقیب دمکرات پدرش یعنی هیلاری کلینتون 'اطلاعات مخربی' به دست آورد.

کد خبر 376035

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار