همشهری‌آنلاین: محمد بن سلمان، ولیعهد جدید عربستان در راستای انواع عنوان‌ها و پست‌های عالی رتبه، یک منصب عالی رتبه‌ دیگر را بر عهده گرفته که پیشتر مشخص نبود چه کسی این منصب را برعهده خواهد گرفت.

محمد بن سلمان ریاست نشست شورای امور سیاسی و امنیتی را بدون ذکر جزئیات نحوه اداره آن و تاریخ تصدی‌اش در این پست جدید عالی رتبه، بر عهده گرفت.

در این راستا بدر العساکر، مدیر دفتر شاهزاده محمد بن سلمان عکسی از ولیعهد عربستان را در صفحه شخصی خود در تويیتر منتشر کرد.


به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان، شورای امور سیاسی و امنیتی نشستی دوره‌ای را در شهر جده به ریاست محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان برگزار کرد.

به نظر می‌رسد محمد بن نایف، ولیعهد سابق عربستان قرار بود این پست را برعهده داشته باشد.

محمد بن سلمان در حال حاضر پست‌های ولیعهد عربستان، وزیر دفاع، رئیس شورای امور اقتصادی و توسعه، رئیس شورای امور سیاسی و امنیتی را برعهده دارد.

دو شورای اخیر پس از به تخت نشستن ملک سلمان بن عبدالعزیز در سال ۲۰۱۵ میلادی تشکیل شدند که شبیه يك دولت کوچک هستند.

ملک سلمان بن عبدالعزیز در ۲۱ ژوئن(31 خرداد) سلسله اوامر پادشاهی را صادر کرد که شامل برکناری شاهزاده محمد بن نایف از منصب ولیعهدی،‌ وزیر کشور و تعیین شاهزاده محمد بن سلمان در پست ولیعهدی و شاهزاده عبدالعزیز بن سعود بن نایف در پست وزارت کشور بود.

شاهزاده محمد بن نایف همچنین پست رئیس شورای امور سیاسی و امنیتی را بر عهده داشت اما بعد از کنار گذاشتن او مشخص نشده بود که او از این سمت هم برکنار شده و محمد بن سلمان، این پست را برعهده گرفته است یا نه؟

هیچ توضیح رسمی‌ای درباره منصب او در طول دوره گذشته داده نشده، این احتمالا بدان معنا باشد که این پست با منصب ولایتعهدی در ارتباط است و ولیعهد به محض تعیین شدن، ریاست این شورا را هم برعهده می‌گیرد.

محمد بن سلمان روز سه‌شنبه 20 تير در دفترش در جده از اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده دبیرکل سازمان ملل درامور یمن استقبال کرد.

دو طرف طی این نشست به بررسی تحولات جدید یمن و تلاش‌های انجام شده درخصوص آن پرداختند.

در این نشست خالد الحمیدان، رئیس سازمان اطلاعات عربستان نیز حضور داشت.

از ۲۶ مارس ۲۰۱۵ میلادی درگیری میان نیروهای دولت مستعفی یمن تحت حمایت ائتلاف عربی به رهبری عربستان از یک سو و افراد مسلح انصارالله و نیروهای وابسته به علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور سابق این کشور از سوی دیگر در جریان است.

کد خبر 375997

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha