همشهری‌آنلاین: دور هفتم مذاکرات صلح ژنو امروز دوشنبه ۱۹ تیر با حضور هیئت‌های دولت و مخالفان سوریه و طرف‌های مشخص آغاز خواهد شد.

 هیئت نظام سوریه با ریاست بشار جعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل ساعت ۹:30 به وقت ژنو جلسه‌ای را با استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه برگزار خواهد کرد.

عزالدین رمزی، معاون فرستاده سازمان ملل به سوریه روز شنبه 17 تير اعلام کرد که در نشست ژنو درباره سوریه درباره چهار موضوع اصلی که در مذاکرات قبلی مطرح شده بود، گفت‌وگو خواهد شد.

این چهار موضوع دولت انتقالی، قانون اساسی، انتخابات و مبارزه با تروریسم است.

رمزي آتش‌بس در جنوب سوریه را گامی مثبت خواند.

این دور از مذاکرات ژنو درحالی برگزار می‌شود که از روز یکشنبه آتش‌بس در جنوب سوریه برقرار شده است.

در همین راستا مخالفان سوری که در مذاکرات ژنو۷ شرکت می‌کنند خواهان تعمیم آتش‌بس برقرار شده در جنوب سوریه به دیگر مناطق شدند.

یحیی العریضی، یکی از سخنگوهای هیئت مخالفان سوریه در کنفرانس مطبوعاتی در سوئیس گفت: سوری‌ها می‌خواهند از قتل و کشتار رهایی یابند. آنچه در جنوب رخ داده باید در دیگر مناطق سوریه تعمیم داده شود.

به گزارش ایسنا به نقل از سیریانیوز،العریضی گفت: مسئله اصلی درباره آتش‌بس این است که ایران و شبه‌نظامیانش از حضور در آن اماکن منع شوند.

او درباره مذاکرات ژنو گفت: ژنو مکان مهمی است و چه بسا صلح و آزادی را برای سوریه رقم بزند.

العريضي درباره برنامه امروز مخالفان گفت: ما صبح نشستی با فرستاده سازمان ملل برای بررسی محورهای اصلی ژنو خواهیم داشت و شب نیز نشستی از سوی هیئت مخالفان برگزار خواهد شد.

کد خبر 375721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار