همشهری آنلاین: فرمانده حشد‌الشعبی عراق گفت در صورت هلاکت یا اسرارت ابوبکر البغدادی، جانشین وی از اتباع کشورهای عرب حوزه خلیج فارس است.

Baghdadi

به گزارش مهر به نقل از سومریه نیوز، جبار المعموری از فرماندهان حشد‌الشعبی عراق تابعیت جانشین سرکرده تروریست‌های داعش را اعلام کرد.

وی تصریح کرد: طبق یافته‌های اطلاعاتی، در صورت هلاکت یا اسارت ابوبکر البغدادی سرکرده داعش، جانشین وی از کشورهای حوزه خلیج فارس خواهد بود. زیرا عناصر تبعه کشورهای حوزه خلیج فارس، در ساختار عالی داعش بسیار نفوذ دارند.

فرمانده حشد شعبی افزود: بغدادی این نقش بزرگ را به عناصر عرب حوزه خلیج فارس داد. زیرا آنها به کشورهایی تعلق دارند که تفکر داعش در آنجا طرفدار دارد. یورش آینده داعش - در صورت از دست دادن مقرهایش در عراق- در شبه جزیره عربی خواهد بود.

وی تصریح کرد: براساس اطلاعات موجود، بغدادی در طول دوسال گذشته دستور انتقال صدها طرفدار خود از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و پیوستن به آنها به داعش در عراق و سوریه را داده است و دستور داده که آنها در مناطق خود باقیمانده و هسته‌های سری تشکیل دهند و جنگجویان بیشتری را برای اجرایه نقشه‌های این گروه جذب کنند.

المعموری گفت: هیچ کشور عربی از جمله کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از آتش داعش در امان نخواهند بود. این گروه ابزاری جهانی برای اجرای نقشه‌های جنایتکارانه در خاور ميانه است که اولین مرحله اش در عراق و سوریه بود.

کد خبر 374550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار