همشهری آنلاین: مجید انصاری با بیان اینکه سخن ستاد اقامه نماز جمعه مبنی بر بی‌اطلاعی از محتوای اشعار مداح قبل از نماز عید پذیرفته نیست از این ستاد خواست از نمازگزاران و رئیس‌جمهوری عذرخواهی کنند.

مجید انصاری

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری در گفت‌و‌گو با  جماران، در پاسخ به سوالی در خصوص مداحی حاشیه ساز در مراسم عید سعید فطر مصلای امام خمینی تهران،گفت: ستاد اقامه نماز جمعه تهران باید رسما از مردم ایران به ویژه نمازگزاران عید سعید فطر در مصلای تهران و نیز از رئیس جمهور به خاطر بی‌ادبی و هتاکی مراسم روز عید، عذرخواهی کند.

معاون حقوقي رئيس‌جمهوري افزود: پذیرفته نیست که ستاد اقامه نماز جمعه تهران از محتوای اشعار این مداح بی‌اطلاع بوده باشد؛ زیرا کسانی که برای مراسم نمازجمعه دعوت می‌شوند؛ اعم از خطیب، مداح، سخنران پیش از خطبه‌ها و حتی کسی که شعارها را بیان می‌کند با دقت از سوی این ستاد دعوت می‌شوند.

معاون حقوقی رئیس جمهوری تصریح کرد: البته در مورد عدم رعایت عدالت در برخی تریبون‌های نماز جمعه خصوصا در تهران، صحبت بسیار است که فعلا از آن صرف نظر می‌کنم.

انصاری در پاسخ به اینکه رئیس ستاد اقامه نمازجمعه تهران گفته «از تمامی طیف‌های داخل نظام برای حضور در این تربیون دعوت صورت می‌گیرد»، گفت: این ادعا به هیچ وجه صحت ندارد، زیرا وقتی فهرست سخنرانان نمازجمعه تهران در 12 سال گذشته را نگاه می‌کنیم و همچنین به مداحانی که به این تربیون دعوت می‌شوند دقت می کنیم، خلاف این موضوع را می‌بینیم.

وی یاداور شد: ما سخنرانان بسیار فاضل، شایسته، صاحب تحلیل و انقلابی از میان یاران امام و اساتید دانشگاه داریم که به دلیل نگاه سیاسی متفاوت هیچ گاه از آنها برای ایراد سخن در این مراسم دعوت نمی‌شود و در حقیقت بخشی از مردم را که تفکری غیر از تفکر حاکم بر ستاد اقامه نمازجمعه دارند از این رسانه عمومی محروم هستند؛ همانگونه که مداحان با سواد، آزاداندیش، انقلابی، خوش لحن، خوش ذوق و محبوبی داریم که در این تریبون همچون صدا و سیما جایی ندارند.

انصاری همچنین با انتقاد از بی‌توجهی به برخی منبری‌های مشهور، گفت: اگر نگاهی به مراسم احیاء شب‌های قدر از شبکه‌های مختلف صدا و سیما کنیم می‌بینیم که همه ساله به صورت تکراری برنامه‌های سخنرانی افراد خاصی پخش می‌شود، در حالی که سخنرانی‌های پرمحتوا تری را در تهران و شهرهای مختلف داریم که کوچکترین انعکاسی از آنها در رسانه ملی دیده نمی‌شود.

معاون حقوقی رئیس جمهوری ابراز امیدواری کرد که به این بی‌عدالتی رسانه‌ای پایان داده شود و مردم بتوانند از ظرفیت تبیین اندیشه‌های قرآنی و مفاهیم دینی توسط افکار و شخصیت‌های مختلف بهره‌مند شوند.

کد خبر 374357

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار