شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۲
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: رسانه‌های سعودی گزارش دادند، بر اثر انفجار عامل انتحاری در نزدیکی مسجد الحرام ۱۱ تن زخمی شدند که شش تن افراد عادی و پنج تن نیروی امنیتی بودند.

در حالی که رسانه‌های عربستانی اعلام کردند، یک عامل انتحاری در محله اجیاد در مکه در پی محاصره شدن از سوی نیروهای سعودی خود را منفجر کرد،‌ وزارت کشور سعودی گفت: سه عملیات تروریستی در جده و مکه مکرمه را خنثی کرده است.

شبکه العربیه اعلام کرده بود، نیروهای امنیتی یک عملیات انتحاری که مسجد الحرام را هدف قرار داده بود، خنثی کردند.

این شبکه افزود، هدف دو گروه تروریستی مکه مکرمه و سومی جده بود که نیروهای امنیتی آنها را خنثی کردند.

به گزارش ایسنا،وزارت کشور عربستان نیز در این خصوص بیانیه صادر و تاکید کرد، یک عملیات تروریستی را که زائران مسجد الحرام را در مکه هدف قرار داده بود، خنثی کرد.

این وزارت‌خانه افزود: پنج تن از اعضای این گروهک تروریستی در مکه و جده بازداشت شده‌اند که در میان آنها یک زن نیز وجود دارد.

براساس این بیانیه، تروریست‌ها در راستای خدمت به طرح‌های خارجی قصد انجام این اقدام تروریستی را داشتند و عامل انتحاری که خود را منفجر کرد برای حمله به مسجد الحرام آماده شده بود.

در بیانیه وزارت کشور عربستان آمده است، این گروهک قصد داشت سه منطقه را منفجر کند که یکی در استان جده و دو مورد دیگر در محله العسله در مکه و محله اجیاد المصافی در داخل اطراف منطقه مرکزی مسجد الحرام بود.

این در حالی است که حزب الله لبنان تلاش‌ها برای هدف قرار دادن مسجد الحرام در مکه مکرمه را از سوی گروه‌های وابسته به تکفیری‌ها و تروریست‌ها محکوم کرد و افزود: این اقدام در سلسله اقدام‌هاي جنایتکارانه خونباری است که گروهک‌های تکفیری در عراق، سوریه و لبنان انجام می‌دهند.

همچنین محمد علی الحوثی، رئیس کمیته انقلابی عالی یمن در صفحه خود در فیس‌بوک نوشت، نظام سعودی باید دست از تجاوز به یمن بردارد تا خطری متوجه مقدسات اسلامی در مکه و دیگران نباشد.

او درباره تلاش‌ها در زمینه انفجار در مکه مکرمه که سعودی‌ها اعلام کرده‌اند، گفت: خطر علیه مقدسات اسلامی در فکر وهابی سعودی نهفته است.

الحوثی افزود: واقعیت ثابت کرده است که خطر واقعی علیه مقدسات از ملت یمن همسایه نمی‌آید بلکه از داخل عربستان است که در فکر وهابی آل سعود نهفته است و در داخل و خارج با تمایل آمریکا از آن حمایت می‌شود و نتایجش اقداماتی است که خود نظام و مقدسات را تهدید می‌کند.

این مقام انصارالله یمن افزود: کاری که باید نظام سعودی انجام دهد بازنگری در عملکردش است به غیر از این برای خود و مقدسات خطر می‌خرد و مسئول اول و آخر این وضع خودش است.

کد خبر 374092

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha