همشهری آنلاین: نماز جمعه تهران در روز قدس به امامت آیت‌الله سید احمد خاتمی اقامه شد.

خاتمی سید احمد

به گزارش مهر، آیت الله سید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه  مصادف با روز قدس در دانشگاه تهران گفت: امروز نماد استکبار رژیم صهیونیستی و آمریکاست و متاسفانه همپیمانان آمریکا در منطقه خود را به این رژیم انسان ستیز متصل کردند.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: ولیعهد تازه به دوران رسیده آل سعود گفته جنگ را به تهران می‌کشیم، بچه‌تر از این هستید که این عرضه را داشته باشید صدام که از شما قوی‌تر بود و شما تا آخر از او حمایت کردید هیچ غلطی نتوانست بکند.

وی در خطبه‌های دوم نماز جمعه تهران با اشاره به سالروز سوء قصد به جان رهبر انقلاب در 6 تیر گفت: تقدیر خدا این بود این بزرگوار بماند و پرچمی که امام راحل برافراشته را همچنان به احتزاز در آرد. دهه شصت که مظلوم است دهه تثبت انقلاب اسلامی بود. شهادت شهید باهنر و رجایی، بهشتی برای تثبیت انقلاب بود. این شهدان با خون خود ارزشها را در انقلاب تثبت کردند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به هفته قوه قضائیه گفت: باید این قوه را تقویت کرد که تقویت این قوه تقویت دو قوه دیگر است تقویت درونی تقویت قضات و تقویت بیرونی حمایت مردم از قوه قضائیه است.

وی با اشاره به عملیات موشکی لیله القدر گفت: این عملیات کار بسیار بزرگی بود، در قرآن خداوند به عنوان منتقم شمرده شده است. این عملیات تجلی صفت منتقم بودن خدا بود.

خاتمی افزود: همزمانی این عملیات موشکی با تحریم ایران در سنای آمریکا بسیار معنا دار است، شما هر چه می‌خواهید طرح علیه ایران تصویب کنید اما ایران اسلامی ذره‌ای از اصول خود عقب نشینی نخواهد کرد. می‌خواهید برنامه موشکی ما را تعطیل کنید اما به کوری چشم شما بر اقتدار موشکی خود خواهیم افزود.

خطیب جمعه تهران گفت: این عملیات موشکی پیامی به رژیم صهیونیستی و دست نشانده‌های آمریکا در منطقه بود، ما در عرصه امنیت کشور با هیچ کس شوخی نداریم این تنها موشک‌های میان بر ماست خود حدیث مفصل بخوان از موشک‌های دور برد ما.

وی با بیان اینکه از زمان سخنرانی رهبری تا این عملیات 4 ساعت بیشتر نگذشته بود گفت: نیروهای مسلح می‌گویند «رهبرا از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن». این عملیات موشکی محور وحدت شد همه سلیقه‌ها و جناح‌ها از این عملیات موشکی حمایت کردند.

خاتمی با اشاره به تحریم‌های جدید یادآور شد: طرح تحریم اخیر سنای آمریکا نقض جسم و روح برجام است. مردم انتظار برخورد قاطع با این عهدشکنی دارند.

وی گفت: از صد نفر در سنا 98 نفر به این طرح ضد ایرانی رای دادند، دموکرات و جمهوری خواه همه دشمن نظام اسلامی هستند.

خاتمی با اشاره به اینکه وزیر خارجه سابق آمریکا گفته است «تلاش کردیم ایران را در برنامه هسته‌ای به عقب نشینی وادار کنیم و دولت بعد باید ایران را در برنامه موشکی به عقب نشینی وادارد» افزود: مطمئن باشید مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود و ملت در برنامه موشکی خود ذره ای عقب نشینی نخواهد کرد.

وی افزود: امروز می‌گویند موشک نداشته باشید، فردا می‌گویند تانک نداشته باشید پس فردا می‌گویند حتی تفنگ هم نداشته باشید، ملت ما تا آخرین نفس و آخرین قطره خون پای انقلاب ایستاده است.

خاتمی گفت: دولت آمریکا غیر قابل اعتماد است ملت‌های آزده جهان این پیام را بشنوید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره حمایت از عناصری در داخل ایران که به تغییر مسالمت آمیز نظام منجر شود گفت: شما سی و هشت سال است که در پی تغییر نظام هستید، خواب‌هایی که می‌بینید تا الان تعبیر نشده و نمی شود.

وی افزود: روانشناسی ملت ما نفرت از بیگانه سلطه‌گر است، اینجا اصولگرا و اصلاح طلب نداریم. تقاضا می‌کنم در رویکردهای خود تغییر دهید جوری بعضی‌ها حرف نزنند و عمل نکنند که آمریکا را امیدوار کنند آفرین بر بیانیه اعتراضی به این اظهارات که صادر شد.

خاتمی با اشاره به برنامه‌های متعدد در جهت تغییر از درون نظام توسط نظام سلطه خاطر نشان کرد: شما همواره ناکام بودید و انشاالله ناکام خواهید ماند.

کد خبر 374020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار