همشهری آنلاین: معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: امضای تفاهم‌نامه بین وزارت بهداشت و سازمان بنادر و دریانوردی، اقدامی در راستای جلوگیری از ورود بیماری‌های واگیر از طریق انسان، حیوان، آب و کالاها از مرزهای آبی است.

به گزارش همشهري آنلاين، علی اکبر سیاری، در مراسم امضای تفاهم‌نامه با سازمان بنادر و کشتیرانی وزارت راه و شهرسازی گفت: بیماری‌های مختلفی ممکن است از طریق خدمه کشتی، آبی که جا به جا می‌کنند، موش، پشه و حیوانات موذی که در کشتی وجود دارد یا مواد غذایی که در کشتی حمل می‌شود به یک کشور وارد شود، این بیماری‌ها می‌توانند در کشور مقصد اپیدمی ایجاد کنند.

معاون وزیر بهداشت افزود: برای جلوگیری از انتقال بیماری‌ها ، مقررات بین المللی تدوین شده است و 214 کشور دنیا نیز آن را امضا کرده اند. بر اساس این مقررات، سازمان‌های مرتبط و ذی نفع در کشورها باید با یک همکاری بین‌بخشی برای پیشگیری و کنترل بیماری‌هایی که از مرزها منتقل می‌شود، همکاری و اسناد همکاری بین‌بخشی را امضا کنند.

به گفته سیاری، امضای تفاهمنامه همکاری بين معاونت بهداشت وزارت بهداشت و سازمان بنادر و دریانوردی وزارت راه و شهرسازی حاصل دو سال کار کارشناسی است.

کد خبر 373212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار