همشهری آنلاین: به گفته محققان اگر فرد رژیم گیرنده گیاهخوار باشد نه تنها به شکل موثرتری در مقایسه با افراد پیروی کننده از رژیم کم کالری وزن کم می‌کند بلکه با کاهش چربی عضله، متابولیسم بدنش هم بهبود می‌یابد.

افراد گیاهخوار در رژیم‌های کاهش وزن موفق‌ترند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر «هانا کاهلئووا» سرپرست تیم تحقیق در موسسه تحقیقاتی واشنگتن دی سی، در این باره می‌گوید: «از دست دادن چربی عضله، موجب بهبود متابولیسم گلوکز و لیپید می‌شود از این رو این یافته‌ها برای افراد مبتلا به سندروم متابولیک و دیابت نوع۲ مهم است.»

در این مطالعه، ۷۴ فرد شرکت کننده مبتلا به دیابت نوع۲ به طور تصادفی به رژیم غذایی گیاهخواری یا رژیم غذایی قراردادی ضددیابت اختصاص یافتند. رژیم غذایی گیاهخواری شامل سبزی‌جات، دانه‌ها، غلات، حبوبات، میوه و مغزی‌جات آجیلی بود و محصولات حیوانی آن حداکثر محدود به یک بخش ماست کم چرب در روز بود؛ اما رژیم غذایی دیابتی طبق توصیه‌های انجمن اروپا مخصوص افراد دیابتی تعیین شده بود. هر دو رژیم غذایی محدود به مصرف ۵۰۰ کیلوکالری در روز برای هر فرد بود.

محققان دریافتند رژیم غذایی گیاهخواری تقریبا دو برابر در کاهش وزن بدن موثر بود، و منجر به کاهش میانگین ۶.۲ کیلوگرم در مقایسه با ۳.۲ کیلوگرم برای رژیم غذایی قراردادی شد.

کد خبر 373022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار