همشهری آنلاین: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، گفت: صبح چهارشنبه دهم خرداد ۹۶، تقاطع غیرهمسطح سه راه تقی‌آباد رسما مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش مهر ، علیرضا جاوید افزود: پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح سه راه تقی آباد که وظیفه ساماندهی ترافیک در تقاطع پرتردد جاده ورامین - تهران با جاده تهران - امین آباد را بر عهده دارد، صبح روز چهارشنبه دهم خردادماه سال جاری، طی مراسمی با حضور محمد باقر قالیباف شهردار تهران، افتتاح و تحویل شهروندان خواهد شد.

وی با بیان آنکه تقاطع جاده ورامین - تهران با جاده تهران- امین آباد موسوم به سه راه تقی آباد از جمله تقاطع‌های پرتقاضای سفر است که به دلیل واقع شدن در یکی از مبادی ورودی شهر تهران در بیشتر ساعات شبانه روز با ترافیک سنگین مواجه بوده است، یادآور شد: پروژه تقاطع غیرهمسطح سه راه تقی آباد در ادامه تلاش های مدیریت شهری در جهت ساماندهی وضعیت ترافیک در مبادی ورودی شهر تهران، در مدت زمان حدود ۲ سال تکمیل و آماده بهره برداری شد.

جاوید، این تقاطع غیرهمسطح را شامل یک پل اصلی و یک زیرگذر جنوب به شمال دانست و افزود: پل روگذر تقاطع سه راه تقی‌آباد سازه‌ای با پایه بتنی و عرشه فلزی به طول ۶۵ متر است و طول کلی آن با احتساب رمپ‌های ورودی و خروجی به ۴۰۰ متر می‌رسد. همچنین مسیر زیرگذر این تقاطع، سازه ای متشکل از شمع و عرشه بتنی به طول ۳۵ متر است و طول کلی آن با احتساب رمپ های ورودی و خروجی به ۳۰۰ متر می رسد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه اجرای تقاطع غیرهمسطح سه راه تقی آباد علاوه بر تامین مسیر حرکت جنوب به شمال، سبب تامین گردش های ترافیکی شمال به شرق(دسترسی تهران به امین آباد) و جنوب به شرق(ورامین به بزرگراه امام علی(ع) نیز شده است، کاهش بار ترافیک در ساعات اوج تردد، کاهش زمان سفرهای درون شهری و برون شهری و همچنین صرفه جویی در مصرف سوخت را به عنوان مهمترین تاثیرات بهره‌برداری از این پروژه برشمرد.

کد خبر 371930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =