همشهری آنلاین: اتحادیه بین‌‌المللی ارتباطات دوربرد (ITU) در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که ایران رتبه ۱۰۳ جهان را در میان کشورهای جهان در زمینه سطح دسترسی به اینترنت دارد.

براساس گزارش مهر به نقل اتحادیه بین‌‌المللی ارتباطات دوربرد،‌ اين اتحاديه در جدیدترین گزارش خود سطح دسترسی به اینترنت را با توجه به جمعیت کشورهای مختلف جهان اعلام کرد.

براساس این آمار، کشور ایسلند در میان کشورهای جهان، بیشترین سطحح دسترسی به اینترنت را دارد و 98.2 درصد از جمعیت این کشور از اینترنت استفاده می‌کنند. این درحالی است که کشورهای لوکزامبورگ با 97.33 درصد، آندورا با 96.91 درصد و نروژ با 96.81  درصد در رتبه‌های بعدی این رده بندی قرار دارند.

طبق اعلام ITU، بیش از 34 میلیون نفر از مردم ایران به اینترنت دسترسی دارند و ايران با 44.08 درصد ضریب نفوذ سطح دسترسی، در رتبه 103 جهان قرار دارد.

در این گزارش آمده است که 80 درصد از مردم اروپا، 65 درصد از مردم آمریکای شمالی، 60 درصد از مردم آمریکای جنوبی، 42 درصد مردم آسیا و 25 درصد مردم آفریقا به اینترنت دسترسی دارند.

دسترسی به اینترنت در کشورهای کوچک پیشرفته با جمعیت اندک، به مراتب بیش از کشورهای بزرگ است و اریتره، سومالی و نیجر تنها کشورهای آنلاین در قاره آفریقا هستند.

کد خبر 371837

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha