همشهری آنلاین: بر اساس طرحی که دولت از طریق وزارت رفاه اجرایی کرده، افرادی که جزو اقشار نیازمند هستند، می‌توانند با تحت پوشش قرار گرفتن نهادهای حمایتی از مستمری مددجویی بهره‌مند شوند. بر این اساس، نیازمندی هر خانواده بر اساس مجموع دارایی‌های منقول و غیرمنقول او محاسبه می‌شود.

به گزارش ایسنا، چندی پیش مسوولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کردند تمام خانوارهایی که درآمد آنها کمتر از میزان تعیین شده در برنامه ششم است می‌توانند برای دریافت مستمری مددجویی در سامانه خدمات حمایتی (www.samanehrefah.ir) ثبت‌نام کنند.

بر اساس این طرح خانوارهایی تحت پوشش قرار خواهند گرفت که دارایی و درآمد آنان بیانگر نیازمند بودن آن خانواده باشد. دولت برای اثبات نیازمندی می‌تواند به کلیه اطلا عات خانواده دسترسی داشته باشد و همچون سنوات گذشته ، محل زندگی خانواده نیازمند توسط ماموران دولت (مددکاران اجتماعی) به صورت میدانی بازرسی خواهد شد.

میزان درآمد خانواده متقاضی باید از سقف تعیین شده که در جدول زیر آمده است، کمتر باشد. به طور مثال خانواده‌هایی که تعداد اعضای آنها ۵ نفر و مجموع درآمدش بیش از 770هزار تومان باشد، نمی‌تواند از مستمری مددجویی بهره‌مندشود.

به بیان دیگر خانواده 5نفره که ماهانه 577 هزار تومان درآمد داشته و از دولت 220هزار تومان یارانه نقدی دریافت می‌کند، به این دلیل که مجموع دریافتی درآمد او بیش از سقف تعیین شده در جدول بالا است، نمی‌تواند تحت پوشش سازمان بهزیستی یا کمیته امداد امام خمینی قرار گیرد.

مرحله نخست برای بهره مندی از مستمری مددجویی ثبت نام در سامانه رفاهی است. پس از ثبت نام در این سامانه، اطلاعات خانوار توسط پایگاه اطلاعات ایرانیان مورد بررسی قرار می‌گیرد و در ادامه روند بررسی، ماموران دولتی (مددکاران اجتماعی) اقدام به بازرسی میدانی خواهند کرد.

تنها پس از نتیجه بررسی‌های انجام شده، فرد مالک پرداخت مستمری خواهد بود.

متقاضیان نباید به هیچ یک از سازمان های دولتی نظیر، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرمانداری ها و غیره مراجعه کنند.

کلیه اطلاع رسانی های بعدی از طریق شماره موبایل اعلام شده توسط متقاضی انجام خواهد گرفت.

کد خبر 369595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =