همشهری آنلاین: مشاور امنیت ملی کاخ سفید: متحدان آمریکا علاقه‌ای به تحریم ایران ندارند و سیاست آمریکا ناخواسته ایران را در منطقه توانمند کرده است.

ژنرال مک‌مستر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اینترنتی فاکس نیوز در گزارشی نوشت ژنرال مک‌مستر مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته است باید پرده از رفتار ایران کنار زده شود.

وی در پاسخ به سؤالی درباره ایران گفت: من فکر می‌کنم تمام کاری که ما باید انجام دهیم این است که پرده از رفتار ایران کنار بزنیم. به ادعای وی این رژیمی است که از رژیم قاتل اسد در سوریه که مردم خودش را قتل عام می‌کند حمایت می‌کند. این رژیمی است که در واقع شما می‌توانید آن را «الگوی حزب‌الله» در کل منطقه خاورمیانه بنامید، منطقه‌ای که در آن دولت‌های ضعیفی دارد که ایران دوست دارد به خودش متکی باشند، این در حالی است که ایرانی‌ها در خارج از کشور خود، گروه‌های مسلح غیرقانونی تربیت می‌کنند.

مجری شبکه فاکس نیوز همچنین از این ژنرال آمریکایی پرسید: من تردید ندارم که آنها کنشگران بدی هستند، اما سوال من این است که آیا ما می‌توانیم ضد ایران تحریم وضع کنیم در حالی که متحدان ما به این کار علاقه‌ای ندارند؟

مک‌مستر در پاسخ به این پرسش گفت: متحدان ما به این کار علاقه‌ای ندارند و من فکر می‌کنم آنچه که ما شاهد آن بوده‌ایم - آنچه که طی هشت سال گذشته اتفاق افتاده است - این است که سیاست آمریکا ناخواسته ایران را در منطقه خاورمیانه و فراتر از آن توانمند کرده است. حال ما شاهد تأثیر این مسئله به صورت فاجعه سیاسی انسانی در منطقه خاورمیانه هستیم، فاجعه‌ای که ایران به شکل گیری آن کمک کرده است.

وی افزود: بنابراین آنچه که در حال حاضر حیاتی است تغییر در سیاست برای رویارویی با ایران است و آنچه که شما اکنون شاهد آن هستید به خاطر رهبری رئیس جمهور بوده است؛ برای مثال رابطه قوی با دنیای عرب. من فکر می‌کنم که فرصت مهمی برای مقابله با رفتار به گفته او مخرب ایران در منطقه و فراتر از آن بوجود آمده است.

کد خبر 368627

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha