مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: زمان طلایی برای شناسایی کودکان نیازمند کاشت حلزون در کودکان یک تا سه ماهگی است اما در ایران سه تا پنج سالگی است.

کاشت حلزون گوش

به گزارش مهر، دبیر اجرایی شانزدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران در نشست خبری شانزدهمین کنگره انجمن شنوایی شناسی ایران گفت : توانبخشی پس از کاشت حلزون در کودکان، بخشی از پروسه درمان است.

دکتر علی محمود کلایه افزود : مهارت‌های زبانی ارتباط مستقیم با سلامت شنوایی دارد لذا کودکان که در دوره نوزادی نیازمند کاشت حلزون هستند باید حتما از توانبخشی برای بازیابی تکلم استفاده کنند.

کلایه ادامه داد: کسی که پس از زبان آموزی کاشت حلزون انجام می‌دهد راحت‌تر به توانبخشی شنوایی پاسخ می‌دهد، اما نوزادان و کودکان به علت نداشتن زبان آموزی بسیار نیازمند توانبخشی شنوایی شناسی هستند وگرنه تکلم آنها حالت عادی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه فردی که از کاشت حلزون استفاده می‌کند صدایی مشابه صدای ربات دریافت می‌کند افزود: بنابراین این موضوع به طور مستقیم بر قدرت تکلم افراد به خصوص کودکان اثرگذار است.

دبیر اجرایی شانزدهمین کنگره انجمن شنوایی شناسی ایران، گفت: غربالگری شنوایی نوزادان به محض تولد در بیمارستان‌ها انجام می‌شود، بنابراین والدین از ابتدا به عکس العمل‌های شنوایی کودک خود هوشیار باشند.

کلایه ادامه داد: کشف صدا، آنالیز صدا، بازشناسی صدا و در نهایت تکلم نشان دهنده سلامت شنوایی کودک است، لذا فرد کم شنوا توانایی درک مطلب و ادای نیازها و مفاهیم را به درستی نخواهد داشت.

وی افزود: زمان طلایی برای شناسایی کودکان نیازمند کاشت حلزون در کودکان یک تا سه ماهگی است، اما در ایران سه تا پنج سالگی انجام می‌شود و اگر بتوانیم به زیر سه سال برسانیم، توانبخشی اثربخش تر خواهد بود.

کد خبر 368619

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha