همشهری آنلاین: "اداره ملی اقیانوسی و جوی" آمریکا در حال بررسی علت مرگ ‌و میر غیرعادیِ تعدادی نهنگ گوژپشت در سواحل آتلانتیک است.

بررسی علت تلف شدن نهنگ‌های گوژپشت در سواحل آتلانتیک

به گزارش ایسنا، در ۱۵ ماه گذشته اداره ملی اقیانوسی و جوی تلف شدن حدود ۴۱ قطعه نهنگ گوژپشت را در این نواحی گزارش کرده است.

کارشناسان این اداره روی لاشه ۲۰ نهنگ گوژپشت کالبدشکافی انجام داده و دریافتند ۱۰ نهنگ به دلیل برخورد با کشتی تلف شده‌اند در حالی که علت مرگ مابقی این نهنگ‌ها مشخص نیست.

کارشناسان اداره ملی اقیانوسی و جوی اظهار داشتند: این یافته‌ها تاییدکننده نتیجه مطالعه اخیر است که نشان می‌دهد نزدیک به ۱۵ درصد نهنگ‌های گوژپشت که به دنبال غذا وارد جنوب خلیج "مِین" می‌شوند با قایق‌ها برخورد می‌کنند.

طبق گفته کارشناسان، افزایش اخیر نرخ مرگ و میر نهنگ‌های گوژپشت برای این منطقه جغرافیایی غیرمعمول است و بیش از میانگین طبیعی تلف شدن ۱۴ قطعه نهنگ در سال است.

به گزارش نیچر ورلد نیوز، محققان اظهار داشتند: تیم کارشناسی اداره ملی اقیانوسی و جوی شواهد موجود را جمع‌آوری کرده تا دلیل افزایش مرگ و میر نهنگ‌های گوژپشت مشخص شود. همچنین بر دیگر تهدیدهای احتمالی برای این موجودات همچون وجود مواد سمی و وجود نوعی بیماری تمرکز می‌شود.

کد خبر 368470

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha