همشهری‌آنلاین: اتحادیه کارکنان شرکت هواپیمایی فرانسه ایر فرانس (ث.ژ.ت) از کارکنان تحت پوشش خود خواست سه‌شنبه آینده دست به اعتصاب ‪ ۲۴‬ساعته بزنند.

به گزارش ایرنا از پاریس ، سه‌شنبه آینده قراراست اعتصاب ملی در فرانسه برگزار شود و در آن، کارکنان اغلب بخش‌های دولتی و خصوصی در اعتراض به پایین بودن سطح دستمزدها ، سختی شرایط کار و مردم عادی نیز بخاطر کاهش قدرت خرید عمومی، دست به اعتصاب و تظاهرات خواهند زد.

گزارش‌های رسیده حاکی است که دانشجویان فرانسه نیز همنوا با کارمندان در اعترض به سیاست اصلاحات دولت در دانشگاه‌ها ، دست به اعتصاب و تظاهرات سراسری خواهند زد.

اتحادیه ث.ژ.ت فرانسه روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای در پاریس اعلام کرد که کارکنان شرکت هواپیمای ایر فرانس در اعتراض به کاهش قدرت خرید و پایین بودن حقوق ماهیانه خود همراه با کارکنان دیگر نهادهای دولتی فرانسه دست به اعتصاب ‪ ۲۴‬ساعته خواهند زد.

براین اساس، فرودگاه‌های شارل دوگل و اورلی پاریس بار دیگر با لغو و تاخیر پرواز هواپیماهای شرکت هواپیمایی ایر فرانس مواجه خواهند بود که ضررهای مالی دیگری به این شرکت فرانسوی تحمیل خواهد کرد.

فرودگاه‌های پاریس اوایل آذر ماه جاری به مدت پنج روز شاهد اعتصاب کادر پروازی شرکت هواپیمایی ایر فرانس بخاطر پایین بودن سطح دستمزدها و سختی شرایط کار بود که در اثر آن ، روزانه بیش از ‪ ۴۰۰‬پرواز لغو گردید و براساس ارزیابی بعمل آمده بیش از ‪ ۵۰‬میلیون یورو به این شرکت هواپیمایی خسارت وارد شد.

کد خبر 36824

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار