همشهری آنلاین: صندوق بین المللی پول با توجه به استمرار رکود اقتصادی در ونزوئلا و کوچک‌تر شدن اقتصاد این کشور، نرخ تورم ونزوئلا را در سال آینده میلادی بیش از ۲ هزار درصد برآورد کرد.

تورم ونزوئلا

به گزارش مهر به نقل از سی.ا ن.ان، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد بحران اقتصادی در ونزوئلا در حال وخیم‌تر شدن است و این موضوع باعث شده که مردم این کشور در حال آماده شدن برای یک اجتماع میلیونی بمنظور نشان دادن نارضایتی خود به نیکولاس مادورا رئیس جمهور ونزوئلا هستند.

در همین حال صندوق بین‌المللی پول چشم انداز روشنی را برای اقتصاد این کشور متصور نیست و اعلام کرده که ونزوئلا در بحران عمیق اقتصادی، به صورت زمین‌گیر، باقی می‌ماند.

همچنین انتظار می‌رود که نرخ بیکاری ونزوئلا در سال جاری میلادی، بیش از ۲۵ درصد باشد و این رقم برای سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۸ درصد باشد؛ این در حالی است که نرخ بیکاری این کشور در سال ۲۰۱۵ میلادی ۷.۴ درصد ثبت شده بود.

در همین حال اقتصاد ونزوئلا در سال گذشته میلادی، در مقایسه با سال قبل از آن ۱۸ درصد کوچک‌تر شده است و پیش‌بینی می‌شود در سومین سال رکود اقتصادی این کشور روند اقتصادی ونزوئلا در وضعیت قرمز قرار گیرد.

بر پایه این گزارش، صندوق بین‌المللی پول نرخ تورم این کشور را در سال جاری میلادی ۷۲۰ درصد پیش‌بینی کرده که این رقم برای سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۲ هزار درصد برآورد شده است.

کد خبر 367631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =