همشهری آنلاین: روابط عمومی نیروی هوایی ارتش اعلام کرد، مهندس سید مرتضی(سعید) ثنایی، طراح و سازنده جنگنده آذرخش دارفانی را وداع گفت.

ثنایی

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی نیروی هوایی ارتش، دانشمند فقید مهندس سید مرتضی (سعید) ثنایی طراح و سازنده جنگنده آذرخش در 65 سالگی بر اثر عرضه بیماری دارفانی را وداع گفت.

مرحوم ثنایی که سابقه 60 ماه حضور در جبهه های حق علیه باطل را در کارنامه خود دارد، مهر ماه سال 1376 مفتخر به دریافت نشان درجه یک هنری از دستان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) شد.

مقام معظم رهبری طی فرمایشاتی در خصوص مهندس ثنایی فرمودند: «آقای ثنایی دانشمند عزیزی است که فکر و ذهن و تجربه خود را برای ساخت این هواپیمای شکاری بمب افکن به کار انداخت و در انجام این کار افتخار آمیز هیچ گاه احساس یاس نکرد.»

بنابر این گزارش مراسم تشییع دانشمند فقید مرحوم مهندس ثنایی روز چهارشنبه 16 فروردین از ساعت 9 صبح از مقابل مسجد ولیعصر(عج) پایگا شهید لشکری مهرآباد برگزار و در قطعه صالحین بهشت زهرا(س) به خاک سپرده خواهد شد و مراسم ختم وی نیز روز شنبه 19 فروردین از ساعت 14 تا15:30 در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می‌شود.

کد خبر 366045

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی