دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: نام نویسی از داوطلبان این دوره از انتخابات از ساعت هشت صبح سه شنبه هفته آینده(۲۲ فروردین ماه) آغاز و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

انتخابات

به گزارش ايرنا، علی پورعلی مطلق در رابطه با ثبت نام در انتخابات رياست جمهوري و شوراي شهر افزود: هیات های اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تا 23 فروردین ماه صلاحیت داوطلبان را بررسی می کنند و پس از اعلام نظر هیات های اجرایی، هیات های نظارت شهرستان و بخش از 25 تا 30 فروردین نظر خود را اعلام خواهند کرد.

دبیر ستاد انتخابات کشور با بیان این که هیات های نظارت اول اردیبهشت ماه نتایج تایید صلاحیت داوطلبان را به هیات های اجرایی اعلام می کنند، گفت: فرمانداری ها نیز دوم اردیبهشت ماه نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را به داوطلبان اعلام می کنند و داوطلبان رصد صلاحیت شده می توانند تا ششم اردیبهشت ماه اعتراض خود را به هیات های نظارت بالادستی اعلام کنند.

پورعلی مطلق همچنین در خصوص بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هیات های نظارت استان ها تا 18 فروردین ماه جاری به صلاحیت داوطلبان رسیدگی و نتایج رسیدگی را 19 فروردین ماه به فرمانداری های حوزه های انتخابیه اعلام می کنند.

وی ادامه داد: پس از آن داوطلبان رد صلاحیت شده می توانند تا هشتم اردیبهشت ماه به مدت 20 روز شکایت خود را به شورای نگهیان اعلام کنند.

دبیر ستاد انتخابات کشور درمورد زمان نام نویسی داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری نیز گفت: نام نویسی از داوطلبان این دوره از انتخابات از ساعت هشت صبح سه شنبه هفته آینده(22 فروردین ماه) آغاز و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

پورعلی مطلق از احزاب و گروه های سیاسی خواست با توجه به اهمیت انتخابات 29 اردیبهشت ماه، حضور موثری در عرصه انتخابات داشته باشند و مشارکت مردم را مدنظر قرار دهند که این مشارکت در سرنوشت آنها تاثیر دارد.

وی تصریح کرد: 22 فروردین ماه زمان نام نویسی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری است که با این نام نویسی متوجه می شویم رایزنی ها منجر به حضور چه افرادی در عرصه انتخابات شده است.

دبیر ستاد انتخابات کشور افزود: با نام نویسی داوطلبان رقابت های انتخاباتی جدی تر می شود، در دوره های گذشته شاهد بودیم برخی افراد که رییس جمهوری شدند قبل از نام نویسی اسم آنان حتی در جامعه مطرح نبود.

پورعلی مطلق ادامه داد: نام نویسی خوب و گسترده داوطلبان در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نشان دهنده آن است که مشارکت خوبی در انتخابات پیش رو خواهیم داشت.

به گزارش ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی 29 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.

نام نویسی از داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه مراغه و عجب شیر و اهر و هریس در استان آذربایجان شرقی، اصفهان و بندرلنگه، پارسیان و بستک در استان هرمزگان از هشت تا 14 اسفندماه 1395 انجام شد که در طول این مدت 282 نفر نام نویسی کردند.

همچنین نام نویسی از داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا از 30 اسفندماه 1395 آغاز و تا ششم فروردین ماه ادامه داشت که در طول این مدت 287 هزار و 425 نفر نام نویسی کردند.

 

کد خبر 365840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار