همشهری آنلاین: گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله تروریستی در نزدیکی پارلمان انگلیس را برعهده گرفت.

ترور

به گزارش ایسنا، خبرگزاری "أعماق" وابسته به داعش گزارش داد که تشکیلات داعش مسئول حمله تروریستی در نزدیکی پارلمان انگلیس است.

روزنامه ایندیپندنت انگلیس نیز گزارش داد که فرد مظنون عامل این حمله ابو عزالدین نام دارد و وی در گذشته نیز به دلیل دست داشتن در فعالیت‌های تروریستی به زندان رفته بود.

ترزا می، نخست وزیر انگلیس نیز گفت که عامل این حمله پیش از آنکه به ضرب گلوله پلیس کشته شود، با چاقو به یک پلیس حمله کرد.

نخست وزیر انگلیس گفت که عامل این حمله از ایدئولوژی داعش تاثیر پذیرفته بود و وی در انگلیس متولد شده و تحت تعقیب بود.

یک فرد مهاجم با خودرو به محل ساختمان بریتانیا در وست‌مینستر حمله کرد که در نتیجه این حمله، یک پلیس مسلح از محافظان ساختمان پارلمان جان خود را از دست داد و فرد مهاجم در صحنه کشته شد. سه کشته دیگر حادثه تروریستی لندن، شهروند عادی هستند، یکی از آنها زنی است که در زمان وقوع حمله خود را به درون رود تایمز انداخت و با وجود این که نیروهای امدادی او را زنده از آب گرفتند، دقایقی بعد در نتیجه شدت جراحات جان خود را از دست داد.

رییس پلیس اسکاتلند یارد، ساعتی بعد از حمله امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که تعداد زخمی‌های حمله امروز به پارلمان این کشور 40 نفر است. فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه هم اعلام کرده است که سه دانش آموز فرانسوی که به همراه همکلاسی‌هایشان در حال بازدید از پارلمان بریتانیا بودند هم در میان زخمی‌های این حادثه قرار دارند.

بنابر گزارش‌های منتشر شده پنج تبعه کره جنوبی نیز در میان زخمی‌های این حادثه تروریستی هستند.

کد خبر 365483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار