همشهری آنلاین: قرارگاه جهادی امام رضا ع در راستای کمک به خانواده‌های محروم در قالب طرح هبه اقلام مورد نیاز خانواده‌های نیازمند را جمع‌آوری و توزیع می‌نماید.

طرح هبه لوازم اضافی

در روزهای پایانی سال خانه تکانی ها آغاز شده است.برخی از این خانه تکانی ها با تغییر دکور لوازم منزل همراه است و مردمی که لوازم کهنه و بلااستفاده خود را جلوی درب منزلشان می ریزند.

این در حالی است که شاید آنها ندانند لوازمی که مورد نیاز و ضروری آنها نیست را می توانند به افراد نیازمند برسانند.

طرح هبه همزمان با سایر مناطق از سال ٨٦ به‌صورت آزمایشی در منطقه١٩ اجرا شد و به دلیل فرهنگسازی مناسب و استقبال خوب اهالی و مشاركت همگانی اهالی در این طرح، تاكنون ادامه دارد.

در طرح هبه مردم وسایلی از قبیل لوازم آشپزخانه، لباس، جهیزیه یا هر وسیله ای سالمی که دیگر نیاز به آن ندارند را می توانندبه این طرح اهدا کنند.وسیله هایی که نیاز به یک تعمیر جزیی دارند نیز در تعمیرگاه های هبه تعمیر می شوند و به خانواده های نیازمند اهدا می شوند.

هدف اصلی از این طرح نهادینه کردن فرهنگی است که بر پایه حدیث امام علی (ع) که فرموده اند: آنچه برای خود می پسندی، برای دیگران هم بپسند و آنچه برای خود نمی پسندی برای دیگران نپسندشکل می گیرد.

با مساعدت‌هایی که از طرف شهرداری‌تهران صورت گرفته شده است با تماس با سامانه ١٣٧ داخلی٤ ظرف مدت ٢٤ تا ٤٨ ساعت پس از دریافت گزارش، كارشناسان طرح هبه پس از برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام شده، برای دریافت هدایای مردمی به منازل شهروندان راهی می‌شوند.

پس از دریافت هدایا، تماس با رابطین قرارگاه جهادي امام رضا(ع) آغاز می شودکه اطلاعات نیازمندان هر منطقه را به شکل طبقه بندی شده و محرمانه ثبت کرده اند و بنابر اولویت ها و ضرورت های موجود هبه به نیازمندان اهدا می شود.
شکل اهدای هبه بدین صورت است که رابط هر منطقه یا نیازمند خود برای دریافت هبه اقدام می کند که با تمهیدات صورت گرفته در صورتی که نیازمند توان مالی تهیه ماشین برای حمل کالا را نداشته باشد، ماشین برای او گرفته می شود و کالا را درب منزل تحویل می گیرد.

خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از این طرح صورت گرفته است و تاکنون جهیزیه چند تازه عروس آماده شده است و بخشی از کالاهای که نیازمندان احتیاج داشته اند تامین گشته است.با توجه به نیازهای که از سوی رابطین مناطق اعلام شده نیاز به یخچال، ماشین شویی، اجاق گاز و کولر بیشتر احساس می شود.

کد خبر 364704

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha