همشهری آنلاین: سخنگوی سازمان هواپیمایی‌ کشوری از صدور مجوز بیش از ۱۴۳۰ پرواز فوق‌العاده داخلی و خارجی برای شرکت‌های هواپیمایی در ایام نوروز خبر داد.

هواپیما

به گزارش مهر، رضا جعفرزاده با اعلام اين خبر گفت: دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی علاوه بر پروازهای برنامه‌ای با درخواست‌های صدور مجوز پروازهای فوق‌العاده شرکت‌ها موافقت کرده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی‌ کشوری ادامه داد: تاکنون مجوز ۳۹۲ پرواز فوق‌العاده و ۹۶۶۳ پرواز برنامه‌ای برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی در مسیرهای داخلی و ۵۴۶ پرواز فوق‌العاده و ۱۴۱۲ پرواز برنامه‌ای در مسیرهای خارجی و برای شرکت‌های هواپیمایی خارجی ۴۹۸ پرواز فوق‌العاده و ۱۵۴۳ پرواز برنامه‌ای صادر شده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: با هر گونه گرانفروشی بلیت هواپیما برخورد خواهیم کرد زیرا حجم تقاضا برای استفاده از بخش هوایی افزایش یافته است و بر همین اساس هماهنگی‌های لازم با سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت و پلیس فتا برای برخورد جدی با هر گونه تخلف در ارائه بلیت توسط دفاتر و یا گرانفروشی بیرون از چارچوبی که شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرده، انجام شده است.

به گفته جعفرزاده، دفاتر مجاز از نظر این سازمان برای فروش بلیت هواپیما دفاتری است که مجوز بند «الف» از سازمان را دریافت کرده‌اند و دفاتری که این مجوز را ندارند و دارای بند (ب) هستند صرفا مجاز به ارائه تور هستند.

وی گفت: متقاضیان برای جلوگیری از هر گونه مواجهه با ضرر و زیان ناشی از خرید بلیتی که هرگز صندلی پروازی برای آن در نظر گرفته نشده باید از مراکز مجاز بلیت را خریداری کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: نباید نرخ بلیت هواپیمای هر شرکت هواپیمایی به بهانه واسطه با نرخ اعلامی بر روی سایت آن شرکت افزایش پيدا كند و تخطی از چنین قاعده‌ای از نظر سازمان هواپیمایی کشوری تخلف محسوب می‌شود.

لیست دفاتر مجاز روی پرتال سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس WWW.cao.ir در دسترس و ثبت تخلفات احتمالی از همین طریق میسر است.

کد خبر 363957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =