همشهری آنلاین: مقامات دولتی آمریکا اعلام کردند: زنان و کودکانی که با یکدیگر به طور غیرقانونی وارد این کشور می‌شوند طبق پیشنهاد جدید دپارتمان امنیت ملی آمریکا جدا از هم بازداشت خواهند شد.

مهاجر

به گزارش ایسنا، به گفته مقامات آمریکایی بخشی از دلیل مطرح شدن این پیشنهاد جلوگیری از مهاجرت مادران به این کشور به همراه فرزندانشان است.

این تغییر سیاست به دولت آمریکا اجازه می‌دهد تا در طول مدت بررسی اعتراض به اخراج این مهاجران یا انتظار برای تایید پناهندگی‌شان، والدین را در بازداشت نگه دارند.

همچنین کودکان همراه با این مادران تحت کنترل دپارتمان سلامت و خدمات انسانی و در شرایطی با محدودیت کمتر در بازداشت می‌مانند تا وضعیت‌شان مشخص شود یعنی بتوانند تحت مراقبت یک خویشاوند آمریکایی یا قیم دولتی قرار بگیرند.

در حال حاضر خانواده‌هایی که به وضعیت اخراج خود اعتراض دارند یا منتظر تایید پناهندگی‌شان هستند به سرعت از بازداشت آزاد شده و اجازه پیدا می‌کنند تا زمانیکه وضعیت‌شان مشخص شود در آمریکا بمانند.

رئیس‌جمهور آمریکا خواستار پایان دادن به طرح «بازداشت و آزاد کردن» شده که بر اساس آن افرادی که به طور غیرقانونی از مرزهای این کشور عبور می‌کنند آزاد هستند تا زمان مشخص شدن وضعیت قانونی‌شان در آمریکا زندگی کنند.

مقامات آمریکا در کنگره این موضوع را به بحث کشانده‌اند که زنان مهاجر تن به یک سفر خطرناک به همراه کودکانشان می‌دهند چون اطمینان دارند در ایالات متحده پس از بازداشت بلافاصله آزاد می‌شوند و با توجه به این که موعد جلسات دادگاه‌های آنها زمان قابل توجهی طول می‌کشد می‌توانند در این مدت به همراه خانواده در آمریکا زندگی کنند.

به گزارش روزنامه گاردین، در فاصله اکتبر ۲۰۱۶ تا آخر ماه ژانویه ۲۰۱۷ حدود ۵۴ هزار کودک و همراهان‌شان بازداشت شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دو برابری پیدا کرده‌اند.

کد خبر 363895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار