مجموع نظرات: ۰
جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: برای اعزام به عتبات عالیات وام ۴ درصد در اختیار دانشگاهیان قرار می‌گیرد.

عتبات

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام محمدرضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان درباره امکان ارسال دانشگاهیان به عمره پس از برقراری مجدد این سفر، اظهار داشت: سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری نگاه ویژه‌ای به دانشگاهیان دارند و امیدواریم امکان عمره جدید دوباره برقرار شود.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اشاره به تسهیلات قرار داده شده برای عتبات دانشگاهیان، افزود: با همکاری بانک ملت وام 4 درصد در اختیار دانشگاهیان قرار دادیم که این وام‌ها شامل 1.5 میلیون تومان برای کسانی که هوایی و 1 میلیون تومان برای کسانی که زمینی سفر می‌کنند، است.

وی با بیان اینکه 5 گروه دانشگاهی برای اعزام به عتبات داریم، تصریح کرد: یک گروه پسران مجرد هستند که امسال 83 هزار نفر ثبت‌نام کردند، در حالی که ما برنامه 16 هزار نفر را داشتیم و گروه بعدی دختران مجرد هستند.

حجت‌الاسلام فقیهی با بیان اینکه بیشترین گروه ما متاهلین هستند، بیان کرد: اولویت ما زوج‌های جوان هستند که به تازگی ازدواج کردند که بیشترین گروه را در گروه‌های اعزامی به عتبات تشکیل می‌دهند.

وی افزود: گروه چهارم، اساتید دانشگاهی و گروه پنجم، کارکنان دانشگاه‌ها هستند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با بیان اینکه هر ساله یک شعار برای اعزام‌های دانشجویی اعلام می‌شود، گفت: شعار در نظر گرفته شده برای امسال سبک زندگی فاطمی است.

حجت‌الاسلام فقیهی با اشاره به زمان ثبت‌نام دور بعدی عتبات دانشجویی، گفت: در ماه مبارک رمضان که در خردادماه است، ثبت‌نام را آغاز می‌کنیم و شروع اعزام‌ها از تابستان است.

وی با اشاره به کیفیت و تخصص مدیران و روحانیان کاروان‌های دانشجویی، بیان کرد: اگر روحانی و مدیران کاروان ما خوب نبودند، عتبات دانشگاهی در همان روزهای اول زمین می‌خورد، لذا یکی از دغدغه‌های اصلی من انتخاب روحانی خوب، جوان‌پسند و دانشگاهی برای دانشجویان اعزامی به عتبات است.

حجت‌الاسلام فقیهی افزود: ما 10 هزار روحانی کاروان در بعثه مقام معظم رهبری داریم که از میان آنها تنها 600 نفر برای دانشگاهیان از طریق آزمون پذیرفته شده‌اند و البته مدیران کاروان هم دارای مدرک فوق‌لیسانس و غالبا اساتید دانشگاه هستند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اشاره به شرایط دانشجویان سرباز برای خروج از کشور، تاکید کرد: با همکاری اداره نظام وظیفه، تفاهم‌نامه امضا کردیم و افرادی را که به این سازمان معرفی می‌کنیم،‌ خودمان وثیقه می‌گذاریم و سازمان هم مجوز خروج از کشور را برای آنها صادر می‌کند.

وی با اشاره به تراکم ثبت‌نام برای اعزام دانشگاهیان در عید نوروز، گفت: برای کاروان 38 نفره، 2400 نفر ثبت‌نام کرده‌اند که ناچاریم قرعه‌کشی انجام دهیم، چرا که باید به تعداد هتل‌ها و ظرفیت‌شان دانشجو ارسال کنیم تا بتوانیم سرویس‌دهی مناسب داشته باشیم.

کد خبر 363020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار