شهردار تهران به وعده خود درخصوص تردد سربازان با مترو و اتوبوس پایبند است.

قالیباف

چندي پيش شهردار تهران هنگام سفر با مترو براي رسيدن به ساختمان مجلس شوراي اسلامي‌ با سرباز وظيفه‌اي در مترو صحبت كرد و مشكلات وي را جويا شد. آن هنگام سرباز درخواست كرد تا بهاي بليت مترو و اتوبوس براي سربازان وظيفه نيم‌بها شود. درخواستي كه با پاسخ پيگيري جدي از سوي شهردار تهران همراه شد و محمدباقر قاليباف حتي در صفحه اينستاگرام خود نوشت: «ديدم حرف منطقي مي‌زند و ما به اين نكته توجه نكرده‌ايم.

به دوستان گفتم اين موضوع را حتما بررسي و پيگيري كنند. نتيجه را به اطلاع شهروندان خوبمان خواهم رساند.» حالا معاون برنامه‌ريزي، توسعه شهري و امور شوراي شهرداري تهران اعلام كرده كه شهردار تهران به وعده خود پايبند است. ناصر اماني در اين رابطه گفت:

متأسفانه در فضاي مجازي، برخي با هدف ايجاد شبهه درخصوص اين موضوع تشكيك كردند و بنابراين در توضيح بايد بگويم شهردار محترم تهران در قالب لايحه‌اي با عنوان لايحه اصلاحيه مصوبه نظام يكپارچه بليت الكترونيك حمل‌ونقل عمومي شهر تهران در تاريخ بيست و سوم بهمن‌ماه سال‌جاري، اين موضوع را براي اخذ مصوبه شوراي اسلامي شهر تهران تقديم كردند و خواستار اضافه شدن عبارت «سربازان در حال انجام خدمت وظيفه عمومي در واحدهاي مستقر در شهر تهران و يا ساكن شهر تهران» به بند يكم تبصره ماده واحده مصوبه نظام يكپارچه بليت الكترونيك حمل ونقل عمومي شهر تهران و اضافه كردن تبصره هشتم، بدين شرح شدند:

«شهرداري تهران موظف است كليه هزينه‌هاي ناشي از اعطاي بليت رايگان و تخفيف‌دار به اقشار مختلف وفق مفاد اين مصوبه را در بودجه سالانه شهرداري تهران پيش‌بيني و به شركت‌هاي ارائه‌دهنده خدمات حمل‌ونقل و بليت الكترونيك پرداخت كند.» به گفته اماني اين اقدام پس از سير مراحل تصويب به مرحله اجرا درخواهد آمد. گفتني است معاون شهردار تهران براي شفاف‌سازي‌ عين متن لايحه تقديمي شهردار تهران به شوراي اسلامي شهر را نيز در اختيار رسانه‌ها قرار داد.

کد خبر 362875

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهردار

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha