همشهری آنلاین: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: خودکفایی، نگاه به داخل و اقتصاد مقاومتی از عوامل اصلی موفقیت در توسعه کشور است.

محمدعلی جعفری

سرلشکر محمدعلی جعفری روز دوشنبه در مراسم بهره برداری مرحله نخست خط دوم قطارشهری مشهد افزود: ایمان به اسلام و نظام از عوامل موفقیت در پروژه هاست که در نیروهای مجموعه سپاه، بسیج و سایر نیروهای دست اندرکار در نظام وجود دارد و بسیار تعیین کننده است.

وی ادامه داد: انگیزه اصلی برای کار و تلاش ایمان به نظامی است که تحت آن زندگی می کنیم؛ تعهد انقلابی، باور داشتن انقلاب و تلاش برای نشان دادن کارآمدی نظام از دیگر عوامل انگیزشی برای توسعه کشور است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: همچنین باید برای رسیدن به موفقیت و توسعه کشور مدیریت جهادی برگرفته از دوران دفاع مقدس و درسی را که از شهدا و ایثارگران گرفتیم در عرصه های مختلف سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی افزود: هماهنگی، هم افزایی و همدلی بین دستگاههای اجرایی از دیگر عوامل موفقیت در اجرای پروژه هاست که در پروژه خط دوم قطارشهری مشهد به این عامل به خوبی توجه شد.

سرلشکر جعفری ادامه داد: ملت ایران همواره با حضور در عرصه های مختلف نظیر انتخابات نقش مهمی در رقم زدن سرنوشت خود داشته اند. اگر مشکلی در بدنه نظام وجود دارد باید دلیل آن را در فقدان عوامل مذکور جستجو کرد.

وی همچنین گفت: سپاه پاسداران با جهاد اقتصادی و اجتماعی در تمام ماموریتهای دفاعی، امنیتی و سازندگی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون پیروز بوده است.

در مجموع چهار خط برای قطار شهری مشهد تعریف شده که خط اول آن به طول 19 کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل آباد، اسفند ماه سال 1389 به بهره برداری رسید و هم اکنون روزانه بطور میانگین 120 هزار نفر در این مسیر جا به جا می شوند.

مسیر توسعه 4.5 کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر پارسال به بهره برداری رسید و فرایند مسافرگیری آن آغاز شد.

عملیات حفاری 14.5 کیلومتر خط دوم قطار شهری مشهد نیز از منطقه رضاشهر به سوی منطقه طبرسی شمالی پانزدهم بهمن ماه پارسال به پایان رسید و امروز فاز اول این خط به طول هشت کیلومتر به بهره برداری رسید.

عملیات حفاری خط سوم قطارشهری مشهد نیز به طول 28.5 کیلومتر که مسیر شهرک ابوذر تا قاسم آباد را پوشش می دهد از نیمه دوم فروردین امسال آغاز شده است.

مطالعات خط چهارم قطار شهری مشهد هم که قرار است از خواجه ربیع آغاز و با عبور از میدان شهدا با امتداد به سوی حرم مطهر رضوی از ضلع شمالی حرم عبور کرده و به قلعه ساختمان و جاده سرخس منتهی شود مرحله پایانی خود را طی می کند.

کد خبر 362691

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha