یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس نهاد «عدالت برای همه» اعلام کرد که گروه تروریستی داعش در دو سال گذشته یکصد زن را در شهرستان‌های مختلف «ننگرهار» به بردگی جنسی گرفت.

بردگی جنسی ۱۰۰ زن افغان توسط داعش

به گزارش ایرنا، «حمیده وردک» روز یکشنبه در نشستی رسانه ای در کابل افزود: این زنان در شهرستان های «کوت»، «هسکه مینه» و «اچین» دستگیر و به بردگی جنسی گرفته شده اند.

وردک تصریح کرد: بیشتر زنان در شهرستان اچین که پایگاه اصلی داعش است به بردگی گرفته شده اند.

وی از افزایش خشونت علیه زنان انتقاد کرد و گفت: براساس گزارش های رسیده امسال 35 مورد خشونت علیه زنان در هرات به ثبت رسیده است.

وردک افزود: چند روز پیش یک خانم در منطقه «باغ بالا» در شهر کابل هدف اسید پاشی قرار گرفت و دو زن دیگر نیز در «ننگرهار» خودسوزی کردند.

به گفته رئیس نهاد «عدالت برای همه»، تازیانه زدن یک زن در «ارزگان» به جرم فرار از منزل، کشته شدن یک دختر در استان «نورستان» به جرم فرار و ازدواج با یک پسر از دیگر حوادثی است که در روزهای گذشته علیه زنان رخ داده است.

خانم وردک با بیان اینکه طالبان چند روز پیش دو زن را در شهرستان «دایمرداد» استان «میدان وردک» بازداشت کرده اند ،‌افزود: آنها قصد دارند این زنان را به زور به نکاح افراد خود در آورند.

وردک از دولت افغانستان خواست که برای جلوگیری از ادامه خشونت علیه زنان و افزایش آن دست بکار شده و نگذارند مجرمان که در این قضایا دست دارند مصون مانده و به جنایت و خشونت علیه زنان ادامه دهند.

وی جنگ، ناامنی، بیسوادی و نداشتن آگاهی زنان از حقوق خود را دلیل ادامه و افزایش خشونت ها علیه زنان دانست و گفت: آگاهی دهی و مجازات عاملان خشونت می تواند در جلوگیری از این پدیده موثر واقع شود.

کد خبر 362548

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیا و اقیانوسیه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha