همشهری آنلاین: مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم گفت: سالانه حدود ۴۰ تا ۴۵ هزار نفر از دانشجویان دانشگاه‌های دولتی به دنبال تایید مدرک برای ترجمه و ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند.

اعزام دانشجو به خارج

به گزارش مهر، ناصر مطیعی در پاسخ به اینکه دانشجویان کدام دانشگاه‌ها بیشترین مراجعه را برای تایید مدرک برای ترجمه و ادامه تحصیل در خارج دارند، گفت: دانشجویان دانشگاه‌های صنعتی شریف، صنعتی اصفهان، تهران، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت و فردوسی مشهد، بیشترین مراجعه به اداره‌کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم را برای تایید مدارک برای ترجمه دارند.

وی ادامه داد: اکثر این دانشجویان در مقاطع دکتری و فوق لیسانس هستند و سالانه حدود ۴۰ تا ۴۵ هزار نفر از دانشجویان به این اداره کل برای تایید مدارک مراجعه می‌کنند تا برای تحصیل به خارج از کشور اعزام شوند.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم در مورد اینکه این دانشجویان بیشتر به کدام کشورها برای ادامه تحصیل مراجعه می‌کنند، گفت: دانشجویان زمانی که برای تایید مدارک برای ترجمه به این اداره کل مراجعه می‌کنند، در این مورد که برای تحصیل به کدام کشور یا چه رشته‌ای تحصیل خواهند کرد گزارشی از آنها دریافت نمی‌شود.

کد خبر 361976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار