همشهری آنلاین: گمرک ایران از الزامی شدن ثبت و ارسال شماره شناسایی خودروهای وارداتی (VIN) در هنگام اظهار از طریق سامانه جامع گمرکی خبر داد.

به گزارش ایرنا از گمرک جمهوری اسلامی ایران، با توجه به درخواست سازمان توسعه تجارت درباره ارسال کامل اطلاعات خودروهای فصل کالایی 8703 در هنگام اظهار، از این پس اظهارکنندگان کالاهای این فصل کالا باید اطلاعات شماره VINخوردو‌ها را طبق دستورالعمل در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی ثبت و ارسال کنند.

برپایه این گزارش، شماره شناسایی خودرو (vehicle identification number) به‌اختصار VIN یک کد 17 رقمی منحصر بفرد است که توسط سازمان بین‌المللی استانداردسازی تعریف می‌شود و برای شناسایی موتور وسایل نقلیه سبک و سنگین، موتورسیکلت‌ها و موتورهای گازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، گمرک ایران موفق شده به همت دانش پژوهان داخلی همه فرآیندهای گمرکی را الکترونیکی کند که این عملیات از مرحله اظهار تا درب خروج گمرک شامل می‌شود.

براساس این گزارش، بزرگترین دستاورد گمرک در دولت، راه‌اندازی گمرک الکترونیک در ایران بود، به طوری که توانست همراه با این و اجرای سامانه جامع گمرکی بیش از 40 عملیات گمرکی را الکترونیکی کند.

کد خبر 360692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار