همشهری‌آنلاین: ساخت سریالی درباره زندگی هوگو چاوز، رهبر فقید ونزوئلا که در سال ۲۰۱۳ بر اثر سرطان درگذشت، پیش از به نمایش درآمدن واکنش‌های شدیدی را برانگیخته است.

بازیگر نقش چاوز

این سریال با نام "فرمانده" تولید سونی پیکچرز است .

به اعتقاد یکی از منتقدان سرسخت چاوز، هدف از ساخت و نمایش این سریال ۶۰ قسمتی این است که بار دیگر خیزش دور از ذهن این رهبر چپ‌گرا از ریشه‌های فقر و روستا به قدرت را نشان دهد.

 در همین حال موسی نعیم، وزیر سابق برنامه‌ریزی ونزوئلا و خالق ايده و داستان اوليه این سریال می‌گوید، ایده ساخت این سریال زمانی به ذهن او خطور کرد که تلاش می‌کرد به دوستان خود در واشنگتن چگونگی حکومت چاوز در ونزوئلا را توضیح دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس،نعیم در این باره توضیح داد: دو مساله است که هیچ‌کس نمی‌تواند آنها را رد کند؛ اول این‌که چاوز یک سیاستمدار "کاریزماتیک فوق‌العاده" بود که مردم تمام جهان را اغوا می‌کرد. دوم این‌که ونزوئلا امروز توسط یک بحران گسترده نابود شده است؛ بحرانی که به سختی می‌توان گفت هیچ ارتباطی با هوگو چاوز ندارد.اکنون بسیاری از دستاوردها و شکست‌های چاوز طی ۱۴ سال حضور در قدرت برای همه شناخته شده است.

یکی از کارگردانان ونزوئلایی این سریال می‌گوید برای این‌که این سریال جنبه سرگرمی نیز داشته باشد مجبور شده است درباره زندگی چاوز پشت دوربین‌ها حدس و گمان‌هایی زده شود و بر آن اساس سریال ساخته شود.

این سریال واکنش‌های زیادی را برانگیخته است. نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا این سریال را "آشغال" امپریالیسم توصیف کرده و همسر چاوز تهدید کرده علیه سازندگان این سریال شکایت خواهد کرد.

رهبر حزب سوسیالیست ونزوئلا نیز اعلام کرده انتخاب بازیگر نقش چاوز که پیشتر در سریالی دیگر به جای پابلو اسکوبار، بزرگ‌ترین قاچاقچی جهان ایفای نقش کرده بخشی از اقدام‌هاي راست‌گرایانانه و تحت حمایت خارجی‌هاست تا تصویر رهبر این کشور را خدشه‌دار کنند.

کد خبر 360442

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =