همشهری آنلاین: وزیر نیرو گفت: خدمات آب و برق در نقاط و مناطق اطراف محل حادثه پلاسکو کاملا تامین شده و هیچ مشکلی برای تامین آب و برق مورد نیاز امدادرسانان و آواربرداران نیز وجود ندارد.

Pelasco

به گزارش ایرنا، «حمید چیت چیان» امروز (شنبه دوم بهمن‌ماه) با حضور در محل آواربرداری ساختمان پلاسکو تهران در جمع خبرنگاران افزود: از نخستین دقایق وقوع آتش‌سوزی، پرسنل شرکت توزیع برق تهران بزرگ برای جلوگیری از شدت آتش‌سوزی‌ها، با حضور در محل حادثه به قطع پنج پُست برق اطراف محل اقدام کردند.

به گفته این مقام مسوول، پس از آن با اجرا برنامه‌هایی، برق مورد نیاز ساکنان اطراف این ساختمان و روشنایی کافی امدادرسانان و آواربرداران را تامین کردند.

وی اضافه کرد: اکنون با استقرار تعدادی ژنراتور و پُست سیار، برق‌رسانی به منطقه در حال انجام است و همه ساختمان‌های اطراف محل حادثه نیز برق دارند.

چیت چیان به فعالیت‌های انجام شده در بخش آب در پی این حادثه اشاره کرد و گفت: نزدیک به 200 نفر از پرسنل آبفای تهران از روز حادثه در محل حضور دارند که در ابتدا برای دسترسی به حادثه دیدگان اقدام به حفاری کردند اما در ادامه به دلیل احتمال گسترش تخریب در محل، عملیات متوقف شد.

وی یادآوری کرد: هم اینک فشار آب مورد نیاز برای اطفای حریق در محل افزایش یافته و برای امدادرسانی و آواربرداری تعدادی ماشین‌آلات سنگین مانند جرثقیل، بیل مکانیکی و لودر در اختیار مدیران منطقه قرار داده شده است.

وزیر نیرو اضافه کرد: 28 نفر از همکاران شرکت آبفا نیز به امر برشکاری قطعات بزرگ، تیرآهن‌ها و ستون‌ها مشغولند تا امکان برداشتن و جابجایی آنها فراهم شود.

وی از حادثه پیش آمده به عنوان «فاجعه‌ای دردناک» یاد کرد و گفت: هیچ مشکلی برای تامین آب و برق مورد نیاز در محل حادثه نیز وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، ساختمان 17 طبقه پلاسکو صبح پنجشنبه سي‌ام دي‌ماه سه ساعت بعد از آتش‌سوزی، فرو ریخت. این ساختمان با قدمت بیش از 50 سال از دیرباز به‌عنوان بورس پوشاک ایران شناخته می‌شد. از طبقه پنجم تا 15 این ساختمان، کارگاه‌های تولیدی پوشاک در حال فعالیت بودند.

کد خبر 359392

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =