پشت‌پرده آتش‌سوزی مرگبار شهرستان رودبار دختر ۲۴ساله این خانواده بود. این دختر جوان به‌دنبال اختلاف با نامادری‌اش، او و فرزندانش را به قتل رساند و خانه را آتش‌زد تا سرنخی از خود به‌جا نگذارد.

دختر جوان نامادری و برادرانش را به قتل رساند

بعدازظهر 22دي‌ماه ساكنان محله تكليم شهرستان رودبار با شنيدن صداي مهيب انفجار، متوجه شعله‌هاي آتش شدند كه از خانه همسايه زبانه مي‌كشيد. آنها به سرعت پليس و آتش‌نشاني را خبر كردند و تيم‌هاي امدادي راهي محل حادثه شدند. همزمان با حضور آتش‌نشانان، صاحبخانه كه با تماس همسايه‌ها در جريان آتش‌سوزي قرار گرفته بود، سر رسيد و فريادزنان از مأموران مي‌خواست كه همسر و 2پسرش را كه داخل خانه هستند، نجات دهند. لحظاتي بعد آتش‌ خاموش شد اما زماني كه آتش‌نشانان قدم به داخل خانه گذاشتند با اجساد بي‌جان زني 42ساله و 2پسر خردسال روبه‌رو شدند. بررسي‌هاي اوليه از اين حكايت داشت كه انفجار و آتش‌سوزي به‌خاطر نشت گاز رخ داده، اما خيلي زود ورق برگشت و معلوم شد ماجرا جنايتي هولناك است.

  • قتل خونين

تحقيقات تخصصي از اين حكايت داشت كه آتش‌سوزي عمدي بوده است. آثار به‌جامانده از گالن‌هاي نفت نشان مي‌داد كه عامل جنايت پس از اينكه شير گاز را باز كرده، با استفاده از نفت خانه را آتش زده و باعث انفجار و آتش‌سوزي‌شده است. اين اما همه ماجرا نبود چرا كه در ادامه معلوم شد زن 42ساله و 2پسرش پيش از اينكه در آتش‌ بسوزند، به قتل رسيده بودند. وجود آثار ضربات چاقو روي بدن 2پسربچه و همچنين اثر ضرباتي كه به سر مادر آنها وارد شده بود از اين حكايت داشت كه قربانيان پيش از آتش‌سوزي از سوي عامل يا عاملان جنايت به قتل رسيده بودند.

  • اختلاف قديمي

همه شواهد از يك انتقام‌جويي هولناك خبر مي‌داد. پدر خانواده كه در زمان حادثه در محل كارش حضور داشت تنها كسي بود كه مي‌توانست رازگشاي جنايت باشد. او در تحقيقات مدعي شد كه احتمالا پاي دختر 24ساله‌اش در ميان است و عامل جنايت اوست. اين مرد ادامه داد: حدود 8سال پيش به‌خاطر اختلافاتي كه با همسرم داشتم از او جدا شدم. آن زمان دخترم با من زندگي مي‌كرد اما مدام سر ناسازگاري مي‌گذاشت و در نهايت نيز خانه را ترك و خودش زندگي مستقلي را شروع كرد. پس از آن و زماني كه من دوباره ازدواج كردم، اختلافاتمان با دخترم بيشتر شد. او از همسرم خوشش نمي‌آمد و مدام تهديد مي‌كرد كه زندگي‌ام را خراب مي‌كند و به آتش مي‌كشد. در اين سال‌ها با اينكه دخترم ازدواج كرده و صاحب 2فرزند بود اما اين اختلافات همچنان ادامه داشت و او رابطه خوبي با همسر و فرزندانم نداشت. حتي مدتي قبل مي‌خواست تهديدش را عملي كند و خانه‌ام را آتش بزند كه موفق نشد. براي همين حدس مي‌زنم كه او دست به اين جنايت زده است. با اظهارات اين مرد دستور بازداشت دختر 24ساله او صادر شد.

مأموران او را دستگير كردند و هر چند وي در ابتدا اظهار بي‌گناهي مي‌كرد اما در نهايت پرده از جنايت هولناكش برداشت. او گفت: روز حادثه با 2ظرف نفت كه از قبل تهيه كرده بودم به خانه پدرم رفتم. قصد داشتم از آنها انتقام بگيرم و وقتي وارد خانه شدم، نامادري‌ام را ديدم كه در حال غذادادن به پسرهايش بود. او با ديدن من عصباني شد و گفت چرا به اينجا آمده‌اي؟ مي‌خواست مرا بيرون كند كه با هم درگير شديم. در اين درگيري سر او را به ديوار كوبيدم و بي‌حال روي زمين افتاد. پس از آن به آشپزخانه رفتم و چاقويي برداشتم تا برادران ناتني‌ام را به قتل برسانم. آنها داخل آشپزخانه بودند كه با ضربات چاقو هر دو را به قتل رساندم و پس از آن شير گاز را باز كردم و مقداري نفت داخل خانه ريختم و آنجا را آتش زدم و گريختم. با اعترافات اين زن، براي او قرار قانوني صادر شد و وي 2روز پيش با حضور در محل جنايت به بازسازي صحنه قتل و تشريح جزئيات آن پرداخت. با اين حال تحقيقات براي مشخص‌شدن اين موضوع كه وي همدستي داشته يا نه همچنان ادامه دارد.

کد خبر 359134

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha