همشهری آنلاین: معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزیر امور خارجه درباره ارائه چهارمین گزارش اجرای برجام به مجلس،گفت: این گزارش آماده و به آقای بروجردی ارائه شد که قطعاً مشروح آن در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سیدعباس عراقچی در نشست خبری که سه‌شنبه-28 دي- در ستاد حقوق بشر قوه قضاییه برگزار شد، این مطلب را بیان کرد و افزود: در این رابطه، با ستاد حقوق بشر قوه قضاییه نیز همکاری داریم.

وی اضافه کرد: وزارت امور خارجه و ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در یک مسیر مشترک باید با هجمه‌هایی که چهره نورانی جمهوری اسلامی ایران را خدشه‌دار می‌کند، مقابله کنند.

عراقچی تصریح کرد: خوشبختانه بعد از حل اتهاماتی که در موضوع هسته‌ای به ایران زده می‌شد، فضای بین‌الملی جدیدی ایجاد شده است و چهره و وجهه ایران در عرصه‌های بین‌المللی تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر زمینه بهتری برای انجام کارهای حقوق بشری ایجاد شده است، اظهار کرد: با همکاری لازم ستاد حقوق بشر، این مسیر را بهتر طی می‌کنیم و درجلسات آتی شورای حقوق بشر و مجمع عمومی سازمان ملل، هماهنگی لازم را انجام خواهیم داد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اینکه آیا 1+5 با ایران درباره موضوعات حقوق بشری مذاکره داشته یا خیر؟ گفت: برخلاف آنچه که تصور می‌شود باید تأکید کنم که ما درباره هیچ موضوعی غیر از موضوعات هسته‌ای مذاکره نکرده‌ایم.

عراقچی درباره نشست امروز خود با ستاد حقوق بشر قوه قضائیه نیز گفت: ما خوشبختانه در وزارت امور خارجه با ستاد حقوق بشر ارتباط تنگاتنگی داشته‌ایم تا بتوانیم چهره نورانی حقوق بشر کشورمان را به غرب نشان دهیم.

وی همچنین درباره ارائه چهارمین گزارش اجرای برجام به مجلس نیز گفت: این گزارش آماده و به آقای بروجردی ارائه شد که قطعاً مشروح آن در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

سید عباس عراقچی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تاکنون رایزنی با تیم جدید وزارت خارجه آمریکا داشته اید یا خیر، گفت: با تیم جدید وزارت خارجه آمریکا هیچ گونه مذاکره و رایزنی نداشته ایم.

پیش تر یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مدعی شده بود: 'پس از آنکه ترامپ رای آورد آقای ظریف تلاش بسیاری کرد که بتواند با تیم ترامپ مخصوصا وزیر امور خارجه اش ارتباط بگیرد.'

کد خبر 359062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار