همشهری آنلاین: بهره‌برداری از فاز سوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر، ظرفیت تولید برق این نیروگاه را به بالغ بر ۴۸۶ مگاوات رساند.

Power Plant

مهر به نقل از شرکت تولید نیروی برق حرارتی نوشت: با بهره‌برداری فاز سوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر، ظرفیت تولید برق این نیروگاه به بیش از ۴۸۶ مگاوات رسید.

نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر در قالب چهار واحد گازی از مجموعه طرح ۶۰۰۰ مگاوات نیروگاه گازی(فاز دوم) به منظور تامین برق جنوب کشور مراحل مختلف ساخت و راه‌اندازی را پشت سر می‌گذارد که هم‌اکنون پیشرفت کلی این طرح نیروگاهی به بیش از ۸۴ درصد رسیده است.

هم‌اکنون واحد سوم این نیروگاه برق با ظرفیت ۱۶۲ مگاوات در مدار بهره‌برداری قرار گرفته و براساس برنامه‌ریزی انجام گرفته واحد چهارم این نیروگاه سیکل ترکیبی پیش از پیک برق تابستان سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

ظرفیت بخش گاز نیروگاه ۶۴۸ مگاوات بوده که در کنار احداث واحدهای نیروگاهی، یک پست فشار قوی به ظرفیت ۲۳۰ کیلوولت برق تولیدی از نیروگاه را به شبکه منتقل می‌کند.

از سوی دیگر برای تامین سوخت این نیروگاه در زمان کمبود گاز، ۳ مخزن ذخیره‌سازی هرکدام به ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب برای ذخیره گازوئیل طراحی شده که به مدت ۴۵ روز می‌توانند سوخت نیروگاه را تامین کنند.

کد خبر 358783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار