همشهری آنلاین: مارین لو پن نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه می‌گوید اقتصاد انگلیس پس از برگزیت در حال بهبود است و این امر به وی در خصوص مذاکره درباره خروج فرانسه از اتحادیه اروپا، قوت قلب می‌دهد.

Marine Le Pen

مهر به نقل از بلومبرگ نوشت: مارین لو پن نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه می‌گوید: اقتصاد انگلیس پس از برگزیت در حال بهبود است و این امر به وی در خصوص مذاکره درباره خروج فرانسه از اتحادیه اروپا، در صورت انتخابش قوت قلب می‌دهد.

وی در دیدار با خبرنگاران انگلیسی‌زبان در پاریس گفت: برگزیت یک مصیبت نبوده است نشانه‌های اقتصادی مثبت هستند.

رهبر جبهه ملی که بر اساس نظرسنجی‌ها به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در ماه مه راه خواهد یافت اعلام کرد فردای انتخابات، به دنبال مذاکره با متحدان اروپایی فرانسه خواهد بود و نتایج آن را به همه‌پرسی خواهد گذاشت.

وی اعلام کرد: هدفش بازگرداندنِ به قول خودش چهار عنصر استقلال، کنترل مرزها، سیاست اقتصادی، پول و قانون‌گذاری است.

وی همچنین افزود: فرانسه باید یورو را کنار بگذارد و از یک واحد پول ملی استفاده کند گرچه نرخ مبادله آن می‌تواند به مکانیسمی مرتبط با واحد پول اروپا متصل باشد.

لو پن در ادامه اظهاراتش مدعی شد: به این مذاکرات، شش ماه مهلت می‌دهم و اگر در پایان، استقلالمان را به دست آوریم، به فرانسوی‌ها می‌گویم به ماندن در این اروپای مردمی و آزاد رأی دهند.

بر اساس نظرسنجی‌ها، فرانسه در نخستین دور از انتخابات ریاست جمهوری که ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت ۹۶) برگزار می‌شود در جایگاه دوم قرار می‌گیرد و در انتخابات دور دومِ ۷ مه (۱۷ اردیبهشت ۹۶)، از کاندیدای راست میانه، فرانسوا فیلون شکست می‌خورد.

لو پن که حزبش در سال ۲۰۱۴ وامی ۹ میلیون یورویی (۸.۵ میلیون دلار) از روسیه دریافت کرد، می‌گوید از مداخله روسیه در انتخابات کشورش هراسی ندارد.

وی همچنین حامی دونالد ترامپ است. لو پن در این خصوص گفت: هر زمان که سازمان‌ها و نهادهای مالی بزرگ آنچه را می‌خواهند به دست نمی‌آورند، می‌گویند این وضع به دلیل توطئه روس‌ها رخ داده است. این وضع، هر فردی را به خنده می‌اندازد فکر می‌کنم ترامپ و پوتین روابط دو کشور را ترمیم می‌کنند و امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

کد خبر 358101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

دیدگاه خوانندگان