همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت امور خارجه، نقل قول کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در ‌مجلس از سخنان ظریف وزیر امور خارجه را مخدوش، وارونه و گزینشی خواند و گفت: حتی نقل مطالب صحیح از جلسات محرمانه هم بر خلاف مصالح و امنیت ملی کشور است.

بهرام قاسمی

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه، «بهرام قاسمی» به دنبال انتشار مصاحبه کریمی قدوسی با برخی خبرگزاري‌ها و انتساب سخنانی به وزیر امور خارجه در جلسه مشترک شورای معاونین وزارت امور خارجه با اعضای كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: نامبرده از قضا در آن جلسه حضور نداشتند و نقل قول او از سخنان وزیر امور خارجه کاملا نادرست، مخدوش و گزینشی است. نقل قوی وی به منظور بهره‌برداری‌های خاص تحریر و تنظیم شده است.

قاسمی تاکید کرد: نقل قول‌های منتشره، وارونه جلوه دادن واقعیات و اظهارات وزیر امور خارجه بوده و این ناراستی در بیان و نقل قول با راستی سخنان وزیر امور خارجه در تضاد کامل قرار دارد.

وی افرود: چنین اقدامی ناروا و دور از شوون اخلاقی است که تمامی ما باید به آن متخلق و پایبند باشیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه، جناحی و سیاسی کردن مسائل ملی را خلاف مصالح کلی کشور و امنیت ملی برشمرد و اظهار داشت: نقل قول مطالب صحیح از جلسات محرمانه هم بر خلاف مصالح و امنیت ملی کشور است؛ حال آنکه نقل قول‌های نادرست، صد درصد خلاف اخلاق و مصالح کشور و نظام تلقی می‌شود.

کد خبر 356257

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha