همشهری آنلاین: رئیس سازمان غذا و دارو، نسبت به تاخیر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها انتقاد کرد و گفت: ممکن است با این شرایط، تمام زحمات سه ساله طرح تحول سلامت آسیب ببیند.

رییس سازمان غذا و  دارو

به گزارش مهر، دکتر رسول دیناروند در حاشیه سخنرانی در اولین همایش داروسازی بیمارستانی، نسبت به اظهارات مخالفان طرح‌تحول سلامت که عنوان می‌کنند اجرای این طرح باعث افزایش هزینه‌های القایی در بیمارستان‌ها شده است، واکنش نشان داد و افزود: اصلا چنین حرفی را قبول ندارم و با آمار و ارقام می‌گویم که این طرح، باعث افزایش هزینه‌های القایی نشده است.

وی با انتقاد از تاخیر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها، گفت: مشکلاتی که بیمه‌ها از این ناحیه متوجه بیمارستان‌ها کرده اند، می‌تواند اثرات مخربی به دنبال داشته باشد.

دیناروند ادامه داد: آثار تاخیر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها، باعث شده تمام زحمات ما برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی دچار خدشه شود.

وی افزود: با اکراه می‌گویم تمام زحمات سه ساله اجرای طرح تحول سلامت ممکن است دچار آسیب جدی بشود، اگر معضل بدهی بیمه‌ها به بیمارستان‌ها حل نشود.

معاون وزیر بهداشت گفت: وضعیت موجود به یک نقطه شکننده رسیده و به سختی مدیریت می‌کنیم و نگران هستیم این زحمات آسیب ببیند.

وی بر حل فوریتی این مشکل تاکید کرد و افزود: اگر زنجیره تامین دارو و تجهیزات پزشکی در نقطه ای قطع شود، زمان می‌برد که این زخم، درمان و التیام شود.

دیناروند در ادامه به اظهارات مخالفان طرح تحول سلامت پاسخ داد و گفت: در سال ۹۳، پروتکل ۲۰ قلم داروی پرمصرف به بیمارستان‌های بزرگ کشور ابلاغ شد و ما توانستیم از این طریق مصرف این قبیل داروها را کنترل و مدیریت کنیم.

وی افزود: مصرف دارو به نرخ واقعی در سه سال گذشته سالانه در حدود ۲ تا ۳ درصد افزایش داشته است، در حالی که دسترسی مردم به دارو و تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌ها در حد ایده آل بوده است.

کد خبر 356239

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha