مجموع نظرات: ۰
شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: با پیشرفت سیستم‌های امنیتی در سال ۲۰۴۰ میلادی ایستادن و انتظار در صف‌های بازرسی طولانی، مخصوصا در پروازهای بین‌المللی به فراموشی سپرده خواهد شد.

سیستم امنیتی فرودگاه‌ها در ۲۰۴۰ چگونه است؟

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، در آینده نه چندان دور اکثر فرودگاه‌های جهان به فناوری‌های فوق پیشرفته مثل بلیت‌های بیولوژیک، سیستم هویت‌سنجی مجازی و سیستم تشخیص محتوای کیف‌های مسافران مجهز خواهد شد.

در حال حاضر مهمترین شکایت اکثر مسافران در پروازهای داخلی و خارجی توقف‌های اجباری و طولانی‌مدت در پشت گیت‌های امنیتی است. انتظار طولانی‌مدت مسافران و حتی بروز رفتارهای ناپسند از ماموران امنیتی باعث شده که مسافران پروازهای بین‌المللی به ویژه در فرودگاه مقصد به نوعی کلافه و سردرگم شوند.

کارشناسان صاحب‌نام صنایع امینتی و فرودگاهی معتقدند که تا 25 سال آینده دیگر نیازی به توقف مسافران در پشت گیت‌های بازرسی بدنی و امنیتی نیست و مسافران می‌توانند از مسیر مجهز به سیستم‌های امنیتی پیشرفته همزمان با حمل چمدان یا کیف مسافرتی به سرعت عبور کنند.

تا 25 سال آینده مفهوم امروزی گذرنامه و ویزا به فراموشی سپرده خواهد شد و تکنولوژی‌های جایگزین مثل بلیت بیولوژیک برای عبور از مرزها بدون داشتن حتی یک مدرک رسمی مثل گذرنامه کافی خواهد بود.

کد خبر 353708

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار